Michalovce vystužili svoju defenzívu, prichádza aj legionár z Poľska

Hráči HK Dukla Ingema Michalovce Hráči HK Dukla Ingema Michalovce Zdroj: TASR/Milan Kapusta

MICHALOVCE - Hokejový klub HK Dukla Ingema Michalovce vystužil svoju defenzívu o obrancu Františka Gajdoša a Fína Kalleho Valtolu. Okrem nich príde do tímu na skúšku poľský útočník Dominik Pas. Extraligista informoval o nových posilách na svojej webstránke.

Fínsky ofenzívny bek Valtola odštartoval minulý ročník vo švédskom Mora IK, kde vzhľadom na zlú finančnú situáciu klubu neodohral ani jeden zápas. Sezónu dokončil v Liptovskom Mikuláši, za ktorý odohral 31 duelov, v nich trikrát skóroval a osemkrát asistoval. V sezóne 2017/2018 nazbieral v drese Tuto Hockey v druhej fínskej lige v 68 dueloch 60 kanadských bodov (20+40), čo je historicky najvyšší počet u obrancu v Mestis Lige.

Obranu Michaloviec posilní aj Gajdoš, ktorý zbieral skúsenosti v českých mládežníckych súťažiach. Dvadsaťročný zadák sa pred minulou sezónou vrátil na Slovensko, konkrétne do Zvolena. Ten ho poslal na chvíľu do Detvy, v závere sezóny sa však vrátil pod Pustý hrad, kde sa tešil zo zisku titulu. Po Marcovi Halamovi a Jozefovi Tibenskom je tretím členom majstrovského kádra HKM, ktorý sa pred novým ročníkom upísal Dukle Michalovce. V extralige odohral v minulej sezóne jedenásť duelov bez bodového zápisu.

Jeden z najsľubnejších poľských talentov

V rámci try-outu prichádza do Michaloviec Poliak Pas. Ten je už šiesty legionár, ktorého Dukla predstavila pred novou sezónou. Pas patrí k najväčším talentom poľského hokeja, hoci má iba 21 rokov, je už stály člen národného tímu. Zahral si aj v olympijskej predkvalifikácii a môže sa dostať aj do nominácie na augustový kvalifikačný turnaj ZOH, ktorý Poľsko odohrá v Bratislave. V najvyššej poľskej súťaži odohral šesť sezón, v minulej pomohol materskému Jastrzebiu k ligovému titulu.

"Dominik Pas je vysoko energický a univerzálny hráč, ktorý môže hrať na oboch krídlach a aj ako center. Jeden z najsľubnejších poľských talentov, ktorý hľadá šancu na presadenie sa v lepšej lige. Má fantastickú pracovnú morálku a vôľu a počas prípravných zápasov o tom bude chcieť presvedčiť trénerov," píše sa na webe Dukly.

Viac o téme: HK Dukla Ingema Michalovce František Gajdoš Kalle Valtola Dominik Pas.
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HK DUKLA Ingema Michalovce
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy