VIDEO Jeden z top momentov na EURO: Robert Lewandowski zahodil nemožné!

Poľský útočník Robert LewandowskiPoľský útočník Robert Lewandowski Zdroj: SITA/AP/Kirill Kudryavtsev

PETROHRAD - Švédski futbaloví reprezentanti zvíťazili v záverečnom vystúpení v E-skupine na EURO 2020 nad Poľskom 3:2 a do osemfinále postúpili z prvého miesta. Pre Poliakov sa šampionát skončil, v skupine obsadili štvrté miesto so ziskom jediného bodu.

Zverenci portugalského trénera Paula Sousu potrebovali na postup bezpodmienečne zvíťaziť, no Švédi ich dokonale zaskočili a už po 81 sekundách sa ujali vedenia. Po súboji Quaisona s Glikom sa dostal k lopte Forsberg a prízemnou strelou prekonal Szczesneho. Bol to druhý najrýchlejší gól v histórii európskych šampionátov.

Poliaci sa postupne otriasli a po rohovom kope mohli v 17. minúte vyrovnať. Lewandowski však trafil hlavou brvno a aj jeho dorážka skončila iba na bránkovej konštrukcii.

V 59. minúte striedajúci Kuluševski naservíroval loptu Forsbergovi, ktorý svojím tretím gólom na turnaji zvýšil na 2:0. Poliaci nezložili zbrane a už o dve minúty neskôr sa im podarilo znížiť vďaka Lewandowského exportnej strele k vzdialenejšej žrdi. Poliaci pokračovali v aktivite a v 84. minúte vďaka Lewandowskému vyrovnali na 2:2, vytúžený tretí gól sa im však už streliť nepodarilo. V tretej minúte nadstaveného času definitívne pochoval ich nádeje Claesson.

"Na týchto ME som strelil tri góly, ale všetky by som vymenil za náš postup do osemfinále. Myslím si, že náš tím si zaslúžil viac. Možno nie aplauz fanúšikov, ale určite viac bodov na konte," povedal po zápase poľský kapitán.

Viac o téme: Švédsko Robert Lewandowski Poľsko