Maďari bojovali ako o život: Je neuveriteľné, že sme sklamaní po remíze 2:2 v Mníchove

Maďarský tréner Marco RossiMaďarský tréner Marco Rossi Zdroj: SITA/AP/Kai Pfaffenbach

MNÍCHOV - Podľa trénera Marca Rossiho je neuveriteľné, že maďarskí futbalisti boli po stredajšej remíze 2:2 v Mníchove sklamaní a naopak Nemci sa vďaka nej radovali z postupu do osemfinále majstrovstiev Európy. Rossi i hráči sa zhodli na tom, že si Maďarsko za mimoriadnu bojovnosť postup zo "skupiny smrti", v ktorej boli aj obhajcovia zlata Portugalci a úradujúci majstri sveta Francúzi, zaslúžilo.

Maďarsko, ktoré prvé dva duely skupiny F odohralo pred plným štadiónom v Budapešti, podľahlo Portugalsku 0:3 a s Francúzskom remizovalo 1:1. V bavorskej metropole potrebovalo bezpodmienečne zvíťaziť, aby si rovnako ako pred piatimi rokmi zabezpečilo účasť vo vyraďovacej fáze.

Outsider otvoril skóre v 11. minúte zásluhou Adama Szalaia. Za domácich vyrovnal v 66. minúte Kai Havertz, ale ihneď po rozohraní vrátil hosťom vedenie András Schäfer. Šesť minút pred koncom základnej hracej doby sa ale presadil striedajúci Leon Goretzka, ktorý odvrátil vyradenie Nemecka.

Hráči Maďarska oslavujú gól Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/Lukas Barth/Pool Photo via AP

Chlapci by si to zaslúžili

"Je neuveriteľné, že sme sklamaní po remíze 2:2 v Mníchove a Nemci oslavujú. To hovorí samo za seba. Sme sklamaní, pretože sme boli veľmi blízko postupu. Chlapci by si to zaslúžili," citoval Rossiho web UEFA.

"Bojovali ako levy vo všetkých troch zápasoch. Celá krajina je na nich pyšná. Nikdy sme sa nezľakli veľkých mien, ktorým sme čelili. Stáli sme bok po boku proti všetkým. Nikto sa nesťažoval na náš výkon alebo prístup," uviedol päťdesiatšesťročný Talian.

Viac o téme: Nemecko Portugalsko Maďarsko Francúzsko Marco Rossi