FOTO Aj futbalové megahviezdy sú len ľudia: Pekné gesto Ronalda s Mbappém!

Kylian Mbappé a Cristiano RonaldoKylian Mbappé a Cristiano Ronaldo Zdroj: Koláž - SITA/AP/Alex Pantling, Laszlo Balogh

BUDAPEŠŤ - Francúzski futbaloví reprezentanti remizovali v záverečnom vystúpení v F-skupine na EURO 2020 s Portugalskom 2:2 a do osemfinále postúpili z prvého miesta. Obhajca titulu skončil v skupine na treťom mieste so ziskom 4 bodov.

Obhajcu titulu poslal do vedenia v 31. minúte Cristiano Ronaldo. Bol to už jeho 20. gól na turnajoch MS a ME, čím prekonal Nemca Miroslava Kloseho a vytvoril nový rekord. Ten ešte zvýraznil v druhom polčase, keď premenil aj svoju druhú penaltu v zápase.

Hviezdny strelec Juventusu Turín sa po odchode do kabín pustil do priateľskej debaty s Karimom Benzemom, taktiež dvojgólovým hrdinom atraktívneho stretnutia v Budapešti. "Bavili sme sa o normálnych veciach. Máme medzi sebou dobré vzťahy a prajeme si navzájom veľa šťastia v klube i národnom tíme," doplnil rodák z Lyonu.

Ronaldo na štvorgólovú prestrelku proti "Les Bleus" nikdy nezabudne, tridsaťšesťročný Portugalčan strelil svoj 109. reprezentačný gól a vyrovnal svetový rekord Iránčana Aliho Daeího.

Po stretnutí si vymenil dres s Kylianom Mbappém, ktorý sa netají tým, že práve rodák z Madeiry bol jeho vzorom. "Zbožňoval som ho, keď som bol mladší," povedal v minulosti stále iba dvadsaťdvaročný útočník aktuálnych majstrov sveta.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko Karim Benzema Francúzsko Kylian Mbappé
  • Zdroj: TASR, Športky