Chiellini už trénoval naplno so spoluhráčmi: Jeho štart v osemfinále je naďalej otázny

Kapitán Talianska Chiellini odchádza so zranením z trávnikaKapitán Talianska Chiellini odchádza so zranením z trávnika Zdroj: SITA/Ettore Ferrari, Pool via AP

RÍM - Obranca Giorgio Chiellini po zranení už naplno trénoval s talianskou futbalovou reprezentáciou. V osemfinálovom stretnutí ME 2020 však pravdepodobne dostanú na stopérskom poste prednosť iní hráči.

Hráč Juventusu Turín nastúpil v prvých dvoch dueloch na šampionáte v základnej zostave, no zo zápasu so Švajčiarskom odstúpil pre svalové problémy. Odvtedy trénoval iba individuálne. Vo štvrtok sa pripojil k mužstvu, no nastúpil počas modelovaného zápasu iba za jedenástku náhradníkov. V hlavnom tíme dostali prednosť Leonardo Bonucci a Francesco Acerbi.

Taliani nastúpia v osemfinále v sobotu o 21.00 SELČ proti Rakúsku na štadióne vo Wembley. Do Londýna plánujú odletieť v piatok a večer absolvovať tréning na zatiaľ neurčenom mieste, keďže pripravovať sa v mieste konania stretnutia im správcovia štadióna po dohode s UEFA neumožnili. Dôvodom je obava z preťaženia trávnika na štadióne, na ktorom sa odohrá väčšina záverečných zápasov šampionátu vrátane finále. 

Viac o téme: Taliansko Giorgio Chiellini
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy