VIDEO Tvrdý úder od Llorisa ho poslal k zemi: Stredopoliar Danilo je našťastie v poriadku

Hugo Lloris zasiahol Danila tvrdým úderom do hlavyHugo Lloris zasiahol Danila tvrdým úderom do hlavy Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic,Pool

BUDAPEŠŤ - Portugalský futbalový reprezentant Danilo sa cíti dobre po tom, ako ho v stredajšom záverečnom zápase F-skupiny EURO 2020 brankár francúzskeho tímu Hugo Lloris v snahe vyboxovať loptu zasiahol rukou priamo do tváre.

"Všetkým odkazujem, že som v poriadku. Ďakujem za povzbudivé odkazy," adresoval stredopoliar Portugalska odkaz fanúšikom. Po faule na neho kopali Portugalci v 31. minúte jedenástku, ktorú premenil Cristiano Ronaldo a poslal svoj tím do vedenia. Zápas sa napokon skončil remízou 2:2.

Danilo okamžite po zásahu Llorisa potreboval ošetrenie za postrannou čiarou. Lekári mu na udreté miesto prikladali vrecúško s ľadom, po prestávke sa už na trávniku neobjavil. Obhajca titulu Portugalsko sa v osemfinále šampionátu stretne v nedeľu o 21.00 SELČ s Belgickom.