VIDEO Doma už prehru nedopustili: Los Angeles Clippers znížili stav série proti Phoenixu

Deandre Ayton blokuje Reggieho JacksonaDeandre Ayton blokuje Reggieho Jacksona Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

LOS ANGELES - Basketbalisti Los Angeles Clippers znížili stav finálovej série play off Západnej konferencie NBA na 1:2 na zápasy, v piatok zdolali na domácej palubovke Phoenix Suns 106:92. Víťazov viedol Paul George, ktorý zaznamenal 27 bodov a 15 doskokov. Štvrté stretnutie je na programe v noci na nedeľu o 3.00 SELČ.

Duel sa rozhodol v druhom polčase, po prvom ešte viedli hostia 48:46. V tretej štvrtine však Clippers zaznamenali šnúru 21:3 a vedenie už nepustili. Phoenixu nepomohol k úspechu ani návrat stredného rozohrávača Chrisa Paula, ktorý nehral úvodné dve stretnutia pre pozitívny test na koronavírus. Pripísal si 15 bodov a 12 asistencií. Domáci ubránili tradičného lídra Suns Devina Bookera na 15 bodoch, strelecky najúspešnejší za hostí bol pivot DeAndre Ayton s 18 bodmi.

Clippers zvládli zápas, hoci im stále chýba najväčšia hviezda Kawhi Leonard pre zranenie kolena. V základnej zostave tentokrát nastúpil Terance Mann, ktorý oproti predchádzajúcemu duelu nahradil Marcusa Morrisa. Chorvátsky pivot Ivica Zubac nazbieral dva dvojciferné ukazovatele už počas prvého polčasu, napokon zaznamenal 15 bodov a 16 doskokov. "Ukázali sme veľkú odolnosť. Urobili sme nejaké zmeny a dokázali sme odpovedať na nepriaznivý stav série. Tento tím je nezlomný. Vieme si navzájom vypomáhať a zaskakovať jeden za druhého," povedal podľa agentúry AFP najlepší strelec Clippers Paul George.

Phoenix ukončil sériu deviatich víťazných duelov v play off. Iba štyri minúty odohral v zápase pre zranenie členka Cameron Payne, ktorý úspešne zaskakoval v predchádzajúcich zápasoch za Paula v základnej zostave. "Keď sa Cam nemohol vrátiť na palubovku, ublížilo nám to. Nechal som potom Chrisa Paula na ihrisku dlhšie, ako som plánoval a pravdepodobne ho unavil. Beriem to na seba. Súper hral dobrú defenzívu, no my sme nedokázali predviesť v ofenzíve to, čo v predchádzajúcich stretnutiach," priznal tréner Phoenixu Monty Williams podľa AP.