VIDEO Uruguaj sa dočkal prvého víťazstva: Copa América pozná postupujúcich z A-skupiny

Gólová radosť hráčov UruguajaGólová radosť hráčov Uruguaja Zdroj: SITA/AP/Andre Penner

RIO DE JANEIRO - Futbalisti Uruguaja a Paraguaja skompletizovali kvarteto postupujúcich z A-skupiny Copa América v Brazílii. Už pred záverečnými zápasmi v skupine je jasné, že do štvrťfinále sa neprebojuje posledná Bolívia.

Uruguaj sa dočkal prvého víťazstva na tohtoročnom juhoamerickom šampionáte, keď zdolal v Arene Pantanal v Cuiabe Bolíviu 2:0. Favorit sa ujal vedenia v 40. minúte po vlastnom góle brankára Carlos Lampeho, triumf poistil v 79. minúte útočník Manchestru United Edinson Cavani. Bol to pre neho prvý gól v národnom drese od novembra 2020. Uruguaju patrí v tabuľke so štyrmi bodmi priebežná štvrtá priečka. "Vypracovali sme si množstvo gólových príležitostí, niektoré čisté sme nepremenili, no toto víťazstvo nám dodá sebavedomie. Hoci sme v predošlých zápasoch nedosiahli želané výsledky, nikdy sme neprestali veriť v silu tohto mužstva," citovala agentúra AP uruguajského stredopoliara Giorgiana de Arrascaetu.

Na tretie miesto v tabuľke sa posunul Paraguaj, ktorý zvíťazil na Štadióne Maneho Garrinchu v Brasilii nad Čile 2:0. Prvý gól dal v 33. minúte hlavou Braian Samudio, v druhom polčase spečatil výsledok z pokutového kopu Miguel Almiron. Uruguaj sa na záver skupiny stretne v pondelok s Paraguajom v súboji, ktorý rozhodne o tom, ktorý tím skončí na štvrtom mieste a vo štvrťfinále vyzve obhajcu titulu Brazíliu. Ak sa v zápase zrodí remíza alebo víťazstvo Uruguaja, bude súperom hostiteľskej krajiny Čile. Ak vyhrá Paraguaj, narazí na "kanárikov" Uruguaj.