Na slovenského majstra sa pri žrebe usmialo šťastie: Komárno nastúpi v Lige majstrov proti Grazu

Volejbalisti Rieker UJS Komárno sa tešia zo svojho premiérového majstrovského titulu v extraligeVolejbalisti Rieker UJS Komárno sa tešia zo svojho premiérového majstrovského titulu v extralige Zdroj: TASR/Milan Drozd

BRATISLAVA - Šestica slovenských volejbalových klubov v piatok popoludní počas žrebu v Luxemburgu spoznala svojich súperov v pohárových súťažiach pod hlavičkou Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) v novom ročníku 2021/2022.

Na úradujúceho mužského šampióna Rieker UJS Komárno, ktorý zažije európsku premiéru v prestížnej Lige majstrov a je prvým slovenským účastníkom LM od roku 1999, sa usmialo šťastie - vďaka priazni žrebu sa vyhol predkolu a zahrá si priamo v 1. kole, v ktorom sa stretne s rakúskym majstrom UVC Holding Graz. Domáci zápas odohrá Komárno v Nitre v termíne 5. - 7. októbra, odveta v Rakúsku je na programe o týždeň neskôr.

Na ceste do skupinovej fázy LM musia tímy v tejto fáze zvládnuť tri kolá, Komárno by v 2. kole nastúpilo proti bosnianskemu Brčku alebo gréckemu Olympiakosu Pireus. V prípade neúspechu proti Grazu sa slovenský majster presunie do 1. kola pohára číslo dva CEV Cupu, v ktorom by si zmeral sily s rumunským Dinamom Bukurešť.

Lopta počas finálového súboja Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Milan Drozd

V pohári číslo tri Challenge Cupe bude mať Slovensko päť zástupcov - dvoch mužských a troch ženských. Strieborný tím extraligy mužov TJ Spartak Myjava, štvrťfinalistu tejto súťaže zo sezóny 2016/2017, čaká v šestnásťfinále cesta do Izraela a zápasy s Hapoelom Kfar Saba. Muži VKP Bratislava vstúpia do súťaže už v úvodnom kole súbojmi proti ukrajinskému klubu Epicentr Horodok, víťaz bude v šestnásťfinále čeliť maďarskému Pénzügyöru Budapešť.

Hráčky Volley project UKF Nitra, ktoré vlani pri svojej európskej premiére postúpili v Challenge Cupe do štvrťfinále, sa v šestnásťfinále stretnú s bulharským Kazanlakom. Po roku sa v súťaži opäť predstavia aj Pirane Brusno, ktoré budú o postup do šestnásťfinále bojovať v 1. kole proti rumunskému Lugoju, na víťaza čaká švajčiarsky Pfeffingen.

Novovzniknutý tím žien VKP Bratislava bude mať v úvodnom kole Challenge Cupu o motiváciu postarané - ak zvládne duely s gréckym Thetisom, v šestnásťfinále si zahrá so Scandicci, účastníkom talianskej Serie A1.

Žreb európskych pohárov CEV 2021/2022:

Liga majstrov mužov
1. kolo (5. - 7. 10. / 12. - 14. 10.)
Rieker UJS Komárno - UVC Holding Graz (Rak.)

Challenge Cup mužov
1. kolo (9. - 11. 11. / 16. - 18. 11.)
VKP Bratislava - Epicentr Horodok (Ukr.)
šestnásťfinále (30. 11 - 2. 12. / 7. - 9. 12.)
VKP Bratislava / Epicentr Horodok (Ukr.) - Pénzügyör Budapešť (Maď.)
TJ Spartak Myjava - Hapoel Kfar Saba (Izr.)

Challenge Cup žien
1. kolo (26. - 28. 10. / 2. - 4. 11.)
VK Pirane Brusno - CSM Lugoj (Rum.)
VKP Bratislava - ASP Thetis (Gréc.)
šestnásťfinále (16. - 18. 11. / 23. - 25. 11.)
VK Pirane Brusno / CSM Lugoj (Rum.) - Sm'Aesch Pfeffingen (Švaj.)
VKP Bratislava / ASP Thetis (Gréc.) - Savino Del Bene Scandicci (Tal.)
Kazanlak Volley (Bul.) - Volley project UKF Nitra

Viac o téme: TJ Spartak Myjava VKP Bratislava Rieker UJS Komárno
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy