VIDEO Finále so slovenskou účasťou: Černákova Tampa v boji o Stanley Cup proti Tatarovmu Montrealu

Hráči Tampy Bay oslavujú postup do finále bojov o Stanleyho pohárHráči Tampy Bay oslavujú postup do finále bojov o Stanleyho pohár Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara

TAMPA - Hokejisti Tampy Bay Lightning druhýkrát za sebou postúpili do finále play off NHL. V semifinále si opäť poradili s New Yorkom Islanders, keď v piatkovom siedmom dueli zvíťazili 1:0 a v sérii uspeli 4:3.

Do zostavy "bleskov" sa po zranení vrátil slovenský obranca Erik Černák a odohral 19:50 minúty. Tampa Bay zabojuje o pohár s Montrealom Canadiens, prvý zápas je na programe v pondelok na Floride.

Víťazný gól strelil v úvode druhej tretiny Yanni Gourde, ktorý sa presadil vo vlastnom oslabení. Výraznú zásluhu na postupe mal aj brankár Andrej Vasilevskij s 18 zákrokmi a druhým čistým kontom z uplynulých troch zápasov. "Bránili sme skutočne fantasticky. Zápas číslo 7 sme zahrali učebnicovo," uviedol Vasilevskij.

Hráči Tampy Bay oslavujú Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara

V zostave Tampy sa predstavil aj Nikita Kučerov, ruský útočník utrpel v predchádzajúcom dueli nešpecifikované zranenie a jeho štart nebol istý. Útočník Lightning Brayden Point ukončil svoju deväťzápasovú gólovú šnúru a nedosiahol na rekord Reggieho Leacha, ktorý v roku 1976 v drese Philadelphie skóroval vo vyraďovačke desaťkrát za sebou. "Musím povedať, že už v tejto lige dosť dlho a poviem vám, že je nesmierne ťažké vyhrať túto ligu. A len víťazná mentalita každého hráča dnes večer rozhodla. Podali sme  majstrovský výkon v obrannom pásme," uviedol pre nhl.com tréner "bleskov" Jon Cooper.