Ekvádor si po remíze s Brazíliou zabezpečil postup, Venezuela nestačila na Peru

Brazílsky futbalista Eder Militao sa teší po strelení úvodného góluBrazílsky futbalista Eder Militao sa teší po strelení úvodného gólu Zdroj: TASR/AP/Eraldo Peres

GOIANIA - Futbalisti Ekvádora remizovali vo svojom záverečnom zápase v B-skupine Copa América s domácou Brazíliou 1:1 a vďaka zisku bodu si vybojovali postup do štvrťfinále.

Brazília mala už pred stretnutím istotu víťazstva v skupine a tréner Tite si tak mohol dovoliť nechať odpočívať Neymara. Obhajca titulu aj bez svojej najväčšej hviezdy diktoval tempo zápasu, v Goianii sa ujal vedenia v 37. minúte zásluhou hlavičky Edera Militaa. Ekvádor, ktorý na diaľku bojoval s Venezuelou o postup, však nezložil zbrane a v 53. minúte sa dočkal vyrovnania vďaka Angelovi Menovi. Ekvádor tak obsadil napokon s tromi bodmi štvrtú postupovú priečku, keď nechal za sebou Venezuelu.

Tá v paralelnom zápase prehrala v hlavnom meste Brasilii s Peru po góle Andreho Carrilla 0:1 a so šampionátom sa rozlúčila. V tabuľke skončila so ziskom dvoch bodov na nepostupovom piatom mieste. Peru obsadilo so siedmimi bodmi druhú priečku. O štvrťfinálových súperoch sa rozhodne v noci na utorok, keď sú na programe záverečné súboje v A-skupine.