VIDEO Basketbalisti Atlanty zvíťazili vo štvrtom zápase: Semifinálová séria proti Milwaukee je vyrovnaná

Hráči Atlanty sa radujú z víťazstvaHráči Atlanty sa radujú z víťazstva Zdroj: SITA/Curtis Compton/Atlanta Journal-Constitution via AP

NEW YORK - Basketbalisti Atlanty Hawks zvíťazili vo štvrtom zápase semifinále play off NBA nad Milwaukee Bucks 110:88 a sériu hranú na štyri víťazné stretnutia vyrovnali na 2:2.

Bucks okrem prehry prišli aj o hviezdneho Jannisa Antetokounmpa, ktorý utrpel hyperextenziu pravého kolena a jeho účinkovanie v ďalších stretnutiach je otázne. Dvojnásobný MVP súťaže sa zranil pri bránení Clinta Capelu osem minút pred koncom tretej štvrtiny. S bolestivou grimasou spadol na palubovku, držal si koleno a po niekoľkých minútach opustil ihrisko. "Nie je to dobré. Nie je dobré stratiť kohokoľvek z tímu a už vôbec nie vášho najlepšieho hráča," povedal krídelník P.J. Tucker.

Antetokounmpo stihol odohrať 24 minút, počas ktorých zaznamenal 14 bodov, osem doskokov a tri asistencie. Jrue Holiday nazbieral 19 a Khris Middleton 16 bodov.

V drese Hawks sa najviac darilo Lou Williamsovi, ktorý nastúpil namiesto zraneného Traea Younga a strelil 21 bodov. Bogdan Bogdanovič pridal 20. "Výborne sme si posúvali loptu. Všetky veci, ktoré sme potrebovali, nám vychádzali. Bol to výborný tímový výkon," pochvaľoval si tréner Hawks Nate McMillan.