Sagan nevzdáva boj o zelený dres: Zatiaľ to vychádza, že toto budú dvaja najväčší súperi

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: TASR/Christophe Petit-Tesson, Pool Photo via AP

LAVAL - Slovák Peter Sagan z tímu Bora-hansgrohe podľa očakávania o prvenstvo v 5. etapye cyklistických pretekov Tour de France nebojoval, obsadil 106. miesto s odstupom 4:04 min. Víťazom 27,2 km dlhej časovke z Changé do Lavalu sa stal Slovinec Tadej Pogačar z tímu UAE Team Emirates.

V itinerári Tour de France sa podobne dlhá časovka v úvodnom súťažnom týždni neobjavila od roku 2008. Trať mala rovinatý, no technický charakter. Po štarte vo výške 51 metrov nad morom začali pretekári ihneď stúpať na najvyšší bod na trati, ktorý bol vo výške 123 m nad morom. Potom už prevažne klesali, cieľ bol vo výške 91 m nad morom. Jazdcov sprevádzal mierny dážď. "Beriem to skôr ako oddychový deň, akurát úplne oddýchnuť sa nedá, ale lepšie ísť 27 kilometrov na bicykli, ako nič," povedal Sagan v cieli 5. etapy pre štáb RTVS.

Peter Sagan počas piatej Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

V súťaži o zelený dres sa poradie na čele bodovacej súťaže zásadne nemenilo. Prvý zostáva Mark Cavendish, ktorý zatiaľ nazbieral 89 bodov, druhý Alaphilippe ich má o päť menej, na tretie miesto poskočil Holanďan Mathieu so 78 bodmi. "Škoda, že prvé dva dni boli dosť ťažké na mňa a škoda toho pádu, tam som mal získať nejaké body, ale stále sme v hre. Je tu dosť veľa šprintérov, čo zbierajú dosť veľa bodov, ale zatiaľ mi to vychádza, tak že najväčšími súpermi v boji o zelený dres budú Matthews a Colbrelli," uviedol Sagan pre RTVS.