VIDEO Trápenie Svitolinovej nemá konca: Neprežívam príjemné obdobie

Jelina SvitolinováJelina Svitolinová Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Tretia nasadená ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová vypadla na grandslamovom turnaji vo Wimbledone už v 2. kole dvojhry. Poľke Magde Linetteovej podľahla 3:6, 4:6.

Dvadsaťdeväťročná Poľka si pripísala vôbec prvý triumf nad hráčkou elitnej desiatky svetového rebríčka WTA. Úvod sezóny pritom nemala ideálny, pre operáciu kolena musela vynechať aj Australian Open. "Boli to pre mňa náročné časy na kurte aj mimo neho. Vytvorila som sama na seba tlak, chcela som sa zotaviť prirýchlo. Potrebovala som pritom urobiť mierny krok späť," povedala podľa oficiálnej stránky turnaja Linetteová.

Svitolinová skončila na treťom grandslamovom turnaji sezóny ešte o jedno kolo skôr ako na Roland Garros. V prebiehajúcej sezóne má bilanciu 21:13 a priznáva, že nemá najlepšiu formu. "Dnes som pravdepodobne nebola pripravená mentálne. Už hrávam na okruhu roky a bola som už v podobných situáciách. Nemôžem však povedať, že prežívam príjemné obdobie," uviedla Ukrajinka.

Svetová jednotka nezaváhala

Naopak, nasadená jednotka Ashleigh Bartyová z Austrálie nezaváhala a s Ruskou Annou Blinkovovou si poradila v dvoch setoch 6:4, 6:3. Do 3. kola postúpila Češka Barbora Krejčíková. Víťazka tohtoročného Roland Garros vyradila ako nasadená štrnástka Nemku Andreu Petkovičovú 7:5, 6:4.  S

S turnajom sa rozlúčila pätnástka podujatia Maria Sakkariová z Grécka. Američanke Shelby Rogersovej podľahla 5:7, 4:6. Z nasadených vypadla aj Ruska Daria Kasatkinová, tridsaťjednotka turnaja prehrala s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou 1:6, 6:3, 6:8. Na turnaji končí aj dvojnásobná semifinalistka na londýnskych dvorcoch Victoria Azarenková z Bieloruska, nasadená hráčka číslo 12 podľahla Rumunke Sorane Cirsteovej 6:7 (5), 6:3, 4:6.