VIDEO Čech Mikyska sa vrátil do Dukly Trenčín, Prešov získal brankára z KHL

Josef Mikyska a Michel MiklíkJosef Mikyska a Michel Miklík Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

TRENČÍN - Český hokejový útočník Josef Mikyska bude opäť pôsobiť v Dukle Trenčín. V drese "vojakov" odohral predčasne ukončenú sezónu 2019/2020, v ktorej bol s 55 kanadskými bodmi najproduktívnejší hráč mužstva. Klub informoval o staronovej akvizícii na oficiálnej stránke.

Mikyska zamieril po individuálne vydarenom ročníku do českej extraligy. V drese Vítkovíc odohral 55 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 4 góly, 8 asistencií, 18 trestných minút a 8 mínusových bodov. Časť sezóny strávil na hosťovaní na Britských ostrovoch. Za Sheffield Steelers nastúpil do 16 zápasov, v ktorých získal 22 bodov.

Ruský brankár Bespalov podpísal zmluvu s HC 21 Prešov

Ruský hokejový brankár Nikita Bespalov sa dohodol na zmluve s účastníkom slovenskej Tipos extraligy HC 21 Prešov. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Pre 33-ročného brankára pôjde o prvé pôsobisko mimo ruských súťaží. V ročníku 2020/2021 odchytal 10 zápasov za Spartak Moskva v KHL, časť sezóny strávil vo Vyššej lige v drese Voskresensku. V KHL nastúpil celkovo do 190 zápasov, prevažne v drese Spartaku Moskva.

V uplynulých troch sezónach tvoril brankársky tandem s Júliusom Hudáčekom. V Prešove by mal pôsobiť so slovenským brankárom Romanom Petríkom.

Nové Zámky vyriešili brankársku otázku

Extraligový hokejový klub HC Nové Zámky vyriešil brankársku otázku pre sezónu 2021/2022. Do tímu trénera Gergelyho Majorossa pribudol 32-ročný Švéd Christian Engstrand a zmluvu predĺžil 21-ročný Slovák Jakub Lackovič. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Engstrand strávil prevažnú časť doterajšej kariéry vo švédskych súťažiach, pôsobil aj vo Fínsku a v medzinárodnej súťaži EBEL. V ročníku 2020/2021 obliekal dres HC Vita Hästen v druhej najvyššej švédskej súťaži. V 20 zápasoch dosiahol 90,5-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,95 inkasovaných gólov na zápas.

„Christiana mám naštudovaného z videí a vyzerá veľmi dobre. Má slušný pohyb a čísla, hoci tie boli v uplynulých dvoch sezónach slabšie, ale to ovplyvnili aj mužstvá, za ktoré chytal. Má bohaté skúsenosti z najvyššej švédskej ligy a zároveň je v najlepšom brankárskom veku, preto verím, že bude pre nás prínos a zvýši naše šance na víťazstvá,“ povedal tréner brankárov HC Nové Zámky Stanislav Petrík.

Engstrand chce byť opora svojho nového tímu. „Od pár chalanov, ktorí v lige hrali už predtým, som počul o krajine i lige samé pozitíva. Pred niekoľkými rokmi som navyše hrával v tíme s Marekom Ďalogom, ktorý o Slovensku všeobecne hovoril veľmi pekne, takže keď sa mi naskytla príležitosť prísť, neváhal som. Rozhodujúce pre mňa bolo, že chcem chytať za klub, ktorý má ambície ísť do play off, takže som viedol intenzívne rozhovory s trénerom a získal som skutočne dobrý pocit z toho, čo nás čaká. Chcem dať tímu príležitosť zvíťaziť v každom zápase,“ povedal Engstrand, ktorý vytvorí brankársku dvojicu s Lackovičom. Ten nastúpil v ročníku 2020/2021 do 8 extraligových zápasov, v ktorých dosiahol 90,82-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,85 inkasovaného gólu na zápas.

Viac o téme: Christian Engstrand HK Dukla Trenčín HC Nové Zámky Nikita Bespalov Jakub Lackovič Josef Mikyska HC 21 Prešov
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/HK Dukla Trenčín; HC Nové Zámky
  • Zdroj: TASR