VIDEO Schmeichela pred penaltou oslepovali laserom, Wenger sklamaný z výkonu hlavného rozhodcu

Kasper Schmeichel a zelený laser zo strany anglických fanúšikov vo WembleyKasper Schmeichel a zelený laser zo strany anglických fanúšikov vo Wembley Zdroj: YouTube

LONDÝN - Anglickí futbalisti sa prebojovali do finále majstrovstiev Európy. V stredajšom druhom semifinálovom stretnutí v londýnskom Wembley zdolali Dánsko 2:1 po predĺžení, duel sa v riadnom hracom čase skončil remízou 1:1.

Dánsko sa ujalo vedenia v 30. minúte zásluhou Mikkela Damsgaarda, ktorý skvele zakončil z priameho kopu. O deväť minút neskôr Angličania vyrovnali, keď si center Bukaya Saku vrazil do vlastnej bránky Simon Kjaer.

V predĺžení po zákroku v šestnástke na Raheema Sterlinga kopal pokutový kop Harry Kane a hoci brankár Kasper Schmeichel jeho strelu vyrazil, kapitán Anglicka poslal dorážku do siete. A práve rozhodujúca penalta vzbudzuje veľa otázok, keďže celej situácii predchádzala skutočnosť, že na trávniku boli v jednom okamihu dve lopty.

Okrem toho domáci fanúšikovia oslepovali Schmeichela pri penalte zeleným laserom, čo vzbudilo veľkú dávku kritiky dánskych fanúšikov.

Bývalý manažér Arsène Wenger bol sklamaný z rozhodnutia hlavného rozhodcu, ktorý si podľa jeho názoru mal osobne preveriť Sterlingov pád systémom VAR. "Žiadna penalta. Nechápem, prečo nežiadali rozhodcu, aby sa na to pozrel. V takom okamihu je dôležité, aby bol rozhodca absolútne presvedčený, že išlo o penaltu. Nebolo to dosť jasné, takže sa mal ísť pozrieť na obrazovku. Myslím si, že VAR sklamal hlavne rozhodcu, nie Dánsko. Dáni mali nešťastie. Chápem, že pre rozhodcu je to ťažké, ale mal si to ísť overiť," uviedol skúsený Francúz.

V súboji o titul nastúpi Anglicko v nedeľu 11. júla o 21.00 SELČ na rovnakom štadióne proti Taliansku.

Viac o téme: Anglicko Dánsko EURO
  • Zdroj: TASR; Športky