Anglicko túži po štátnom sviatku a oslavách: Toto sme nezažili, celá krajina je na nohách!

Futbalisti Anglicka sa tešia z výhryFutbalisti Anglicka sa tešia z výhry Zdroj: SITA/Laurence Griffiths/Pool Photo via AP

LONDÝN - Petíciu za vyhlásenie štátneho sviatku na pondelok 12. júla v prípade víťazstva anglických futbalistov v nedeľňajšom finále majstrovstiev Európy v priebehu niekoľkých hodín podpísalo vyše 100 tisíc ľudí.

V takom prípade by ju mal prerokovať parlament. Včera večer počet podpisov prekročil hranicu 200 tisíc a ďalšie podpisy rýchlo pribúdali.

Už po stredajšej semifinálovej výhre nad Dánskom 2:1 po predĺžení vyzval k celonárodným oslavám bývalý reprezentant Gary Neville. "Toto sme nezažili. Máme za sebou toľko bolesti, toľko hrôz a toľko sklamania. A teraz sme vo finále. Tí chlapci sa musia ešte pár dní sústrediť, ale my nemusíme. Celá krajina je na nohách, slávme," povedal súčasný televízny expert Neville na stanici ITV.

Angličania sú vo finále prvýkrát od roku 1966, kedy hrali o titul na majstrovstvách sveta a uspeli. Teraz môžu zverenci Garetha Southgatea pridať druhé zlato.

"Konečne je to tu. Pochyboval som, že sa toho dožijem," uviedol ďalší internacionál Gary Lineker.

Viac o téme: Taliansko Anglicko Gary Lineker Gary Neville
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK