Armstrong posmešne reaguje na Sagana: Nechce si vziať aj tenisového trénera?

Lance Armstrong si rýpol do Petra SaganaLance Armstrong si rýpol do Petra Sagana Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

BRATISLAVA – Meno Lance Armstrong pozná azda každý cyklistický aj necyklistický fanúšik. "Legendárny" Američan sa preslávil siedmimi triumfami na Tour de France, ale aj hriešnou dopingovou minulosťou, s ktorou vyšiel na svetlo sveta až v roku 2013 v televíznej šou Oprah Winfreyovej.

Nechajme však minulosť minulosťou.

Aktuálne pôsobí ako cyklistický expert a vo svojej relácii The Move sa s spoločne s ďalším bývalým cyklistom Georgeom Hincapiem venoval aj možnému prestupu Petra Sagana z nemeckého tímu Bora-Hansgrohe do francúzskej stajne Direct Énergie.

Obaja sa zhodli, že Saganov presun do prokontinentálneho tímu je už len formalita a k jeho spečateniu stačí iba podpis slovenského cyklistu. Zároveň sa dotkli jeho početného tímu, ktorý s ním ťahá väčšinu rokov v profesionálnom pelotóne a sprevádzať by ho mal aj v Direct Énergie.

Peter Sagan Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

"Plánuje Sagan so sebou vziať aj celý ansámbl?" položil si otázku Lance Armstrong. "Sagan má v rámci Bory vytvorený svoj tím, ktorý tvoria okrem jeho brata Juraja, spolujazdcov Daniela Ossa a Macieja Bodnara aj mechanici, fyzioterapeut, tlačový hovorca. A taktiež hospitality manažér," odpovedal Hincapie.

Armstrong Sagana nešetril

Kontroverzný Američan ostal poriadne zaskočený a do trojnásobného majstra sveta si bez problémov rýpol: "To vážne? Ja som takého nemal," povedal Armstrong a s úsmevom na tvári dodal: "Nechce si vziať aj tenisového trénera, prípadne správcu trávnatých dvorcov?"

V súvislosti s Petrom Saganom sa spomínalo množstvo tímov, no zrejme najviac sa štebotalo o Deceunincku - Quick-Step. Šéf belgickej stajne Patrick Lefevere však vyhlásil, že odmieta mať "tím v tíme" a tak z možného prestupu zišlo. 

V posledných týždňoch sa najviac skloňuje práve Direct Énergie, ktorý je, zdá sa, ochotný a schopný splniť Saganove požiadavky a zamestnať aj jeho početný tím.

Či sa tak naozaj stane, sa dozvieme najskôr 1. augusta, dovtedy majú tímy zakázané verejne rozprávať o prestupoch.

Viac o téme: Lance Armstrong Peter Sagan George Hincapie Patrick Lefevere Bora-Hansgrohe Direct Énergie Deceuninck - Quick-Step
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články