VIDEO Kolumbia oslavuje bronz na Copa América: Dráma do posledných minút, hrdinom duelu Diaz

Tím Kolumbie pózuje po zisku tretieho miesta na Copa AmericaTím Kolumbie pózuje po zisku tretieho miesta na Copa America Zdroj: SITA/AP/Eraldo Peres

BRASILIA - Futbalisti Kolumbie obsadili na juhoamerickom šampionáte Copa America tretie miesto. V piatkovom súboji o bronz si poradili s Peru 3:2 aj vďaka dvom gólom Luisa Diaza. Stredopoliar FC Porto rozhodol vo štvrtej minúte nadstaveného času.

"Sme šťastní. Po smoliarskom vypadnutí s Argentínou v semifinále bol náš cieľ rozlúčiť sa s turnajom víťazstvom. Som hrdý na náš tím, ktorý dokázal otočiť nepriaznivý priebeh," citovala agentúra AFP kapitána Kolumbie Juana Cuadrada, ktorý v 49. minúte vyrovnal na priebežných 1:1.

Luis Diaz strieľa svoj Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Eraldo Peres

Tretie miesto obsadili Kolumbijčania aj v roku 2016 po výhre 1:0 nad USA. Jediný titul získali v roku 2001 v domácom prostredí, keď si vo finále poradili s Mexikom 1:0. Peru nezopakovalo výsledok z predošlého šampionátu, na ktorom sa prebojovalo až do finále.

Luis Diaz drží trofej Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Andre Penner

Finále Copa America je na programe v noci na nedeľu o 2.00 SELČ, stretnú sa v ňom úhlavní rivali Brazília a Argentína.