VIDEO Djokovič po vyrovnaní Federera s Nadalom: Ja sa nezastavím na čísle 20!

Novak Djokovič po víťazstve na WimbledoneNovak Djokovič po víťazstve na Wimbledone Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

LONDÝN - Srbský tenista Novak Djokovič vyhral tretíkrát v rade a šiestykrát v kariére Wimbledon. Prvý hráč sveta porazil vo finále na tráve v All England Clube 6:7, 6:4, 6:4 a 6:3 Taliana Mattea Berrettiniho a dvadsiatym grandslamovým vavrínom sa vyrovnal na čele historických tabuliek Švajčiarovi Rogerovi Federerovi a Španielovi Rafaelovi Nadalovi.

Djokovič priznal, že Berrettini bol vo finále náročný súper. "Bol to viac ako boj. Viem, že nie je najlepší pocit prehrať vo finále, no Matteo má pred sebou skvelú budúcnosť. Je to talianske kladivo, pocítil som to na vlastnej koži už na Roland Garros," zložil Djokovič poklonu svojmu súperovi. 

"Vyhrať Wimbledon bol vždy môj najväčší sen. Ako sedemročný som si doma staval trofej a teraz tu slávim šiesty titul, je to fantastické. V počte grandslamových trofejí som sa vyrovnal Rogerovi a Rafovi. Znamená to, že nikto z nás troch teraz neprestane hrať. Ja sa nezastavím na čísle 20. Roger i Rafa sú legendy nášho športu, moji dvaja najväčší rivali, proti ktorým som hral. Donútili ma urobiť správne rozhodnutia, aby som sa dobre na zápasy pripravil fyzicky i psychicky. Veľakrát som s nimi prehrával, no v rokoch 2010 a 2011 sa to zlomilo. Dokážem si teraz predstaviť, že by sa mi na US Open mohlo podariť zavŕšiť kalendárny Grand Slam. Mám výbornú formu a na grandslamoch som schopný predviesť svoj najlepší tenis. Veľkú zásluhu má na tom môj tím, moja rodina, žena i deti. Milujem vás a ďakujem za trpezlivosť," uviedol Srb v slávnostnom príhovore.

Berrettini bol napriek finálovej prehre s vystúpením vo Wimbledone spokojný. "Sú to neuveriteľné pocity. Novak bol dnes lepší ako ja, je to skvelý hráč, ktorý píše históriu tohto športu. Zaslúži si veľký obdiv. Dúfam, že to nebolo moje posledné grandslamové finále. Bola to veľká česť byť tu, bola to skvelá jazda. Chcel by som sa poďakovať môjmu tímu, bez neho by som nič nedokázal. Budem to skúšať ďalej a snáď sa raz dočkám wimbledonského titulu."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11
Viac o téme: Novak Djokovič Matteo Berrettini
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Wimbledon
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy