VIDEO Fandil jej aj Tom Cruise: Plač až v šatni, nie na kurte, vravela si Plíšková

Karolína PlíškováKarolína Plíšková Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

LONDÝN - Krátko po prehre vo finále Wimbledonu bola česká tenistka Karolína Plíšková sklamaná, postupom času si ale uvedomila, aký úspech postupom do boja o titul v All England Clube dosiahla. Dodáva jej to vieru, že by raz mohla grandslamový titul získať.

"Prvý moment bol, že som bola mega dole," opisovala Plíšková počas on-line tlačovej konferencie, ako na ňu spočiatku doľahla porážka 3:6, 7:6 a 3:6 s Ashleigh Bartyovou z Austrálie. "Nechcem z toho ale robiť drámu, pretože dostať sa do finále Wimbledonu beriem ako úspech. Sklamanie to samozrejme je, ale na druhú stranu mi to môže dodať guráž a silu pokračovať, hrať a ďalej sa biť."

Prídu ďalšie šance

Predovšetkým verí, že si znovu dokázala, že je reálne raz získať grandslamový titul. "Teraz mám rozhodne viac viery, viac sebavedomia. Viac všetkého pre ďalšie grandslamy. Už to bola nejaká doba, čo som bola naposledy v druhom týždni grandslamu. Dúfam, že všetko teraz bude o niečo lepšie. Grandslam si prajem a priala som si ho aj dnes. Prídu ďalšie šance. A verím, že to vyjde," povedala.

Zopakovala, že má veľkú dôveru vo svoj súčasný realizačný tím a predovšetkým v kouča Saschu Bajina. "Naozaj mi, v posledných týždňoch, mesiacoch, alebo vôbec celý čas, čo so mnou je, pomohol. Verí vo mňa a ja v neho verím tiež. Nevzdávam to," predniesla Plíšková.

Wimbledon doteraz nepatril medzi obľúbené grandslamy rodáčky z Loun. "Nikdy sa mi na ňom nedarilo, ale tentoraz sa môj vzťah k nemu predsa len zlepšil," usmiala sa. "Asi by mohol byť ešte o trošku lepší, ale teraz je dobrý a dávam mu šancu do budúcnosti."

Bola som o niečo citlivejšia ako obvykle

Finále so svetovou jednotkou Bartyovou začala zle. Prehrala prvých štrnásť fiftínov. "Nebol to ideálny štart, skôr hrozný. Na druhú stranu Ashleigh hrala výborne," povedala Plíšková, ale z zápasu postupne urobila boj hodný finále. "O to viac som pyšná, ako som našla cestu a veľmi som jej to skomplikovala. Nebola som úplne blízko víťazstva, pretože od začiatku každého setu mala navrch, ale dosť som jej to skomplikovala a to je pre mňa do budúcnosti cenné," podotkla.

Pri vyhlásení sa Plíšková po prvej vete rozplakala. "Bola som o niečo citlivejšia ako obvykle," povedala. Doľahli na ňu emócie z vypätého finále, skvelá atmosféra a aj prítomnosť vojvodkyne Kate. "Hovorila som si, plač až v šatni, nie na kurte. Ale nejako som to nemohla udržať."

Bola rada, že v hľadisku boli členovia kráľovskej rodiny. Sledovala ich už pri rozohrávke pred zápasom. "Celkom ich sledujem, zaujíma ma ich história a rodina," povedala. Vedela aj to, že je medzi divákmi slávny americký herec Tom Cruise. "A počula som, že mi veľmi fandil."

Po troch týždňoch v britskej bubline si teraz dá pár dní odpočinku. Potom sa presunie do Tokia, kde ju čaká prvý olympijský turnaj. "Som trošičku sklamaná, ale bude to bez divákov, čo je pre mňa horšie. Bude to moja prvá olympiáda a dúfam, že budem hrať dobre. Nechcem sa extra stresovať, ale zahrať čo najlepšie. Medaila by bol sen, ale to je ešte ďaleko. Ešte som v Londýne."

Nad tento pocit nie je

Karolína Plíšková síce padla vo finále Wimbledonu, ale za výkony i bojovnosť vo finále si vyslúžila uznanie. K životnému vystúpeniu na londýnskej tráve krajanke gratulovala aj dvojnásobná víťazka z All England Clubu Petra Kvitová.

"Gratulujem taktiež Karolíne k skvelému turnaju," napísala víťazka Wimbledonu z rokov 2011 a 2014 na sociálnych sieťach pod gratuláciu Austrálčanke Ashleigh Bartyovej, ktorá Plíškovú porazila 2:1 na sety. "Toto je neobyčajný moment a zaslúžený. Nad tento pocit nie je," uviedla Kvitová.

Plíšková začala finále značne nervózne a zdalo sa, že stretnutie bude jasnou záležitosťou. Ale Češka sa postupne zlepšila a donútila svetovú jednotku Bartyovú bojovať v troch setoch. "Zaslúži si uznanie, že to v druhom sete nevzdala, bojovala a urobila z finále skvelé predstavenie," povedal sedemnásobný grandslamový víťaz Mats Wilander pri komentovaní pre stanicu Eurosport.

Premenu Plíškovej vo finále ocenili aj ďalšie bývalé hviezdy. "Je inou hráčkou. Takto sme mysleli, že bude hrať od začiatku. Dostala Bartyovú pod tlak a je vidieť, čoho je schopná," povedal trojnásobný víťaz Wimbledonu John McEnroe počas obratu v druhom dejstve pri komentovaní pre BBC.

"Plíšková na seba môže byť za uplynulých štrnásť dní pyšná," pripomenula bývalá svetová jednotka Tracy Austinová, že česká tenistka hrala prvé finále Wimbledonu, do ktorého sa dostala po nie príliš oslnivej sezóne. K duelu dodala: "Odviedla skvelú prácu, ako sa dostala späť do zápasu."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 41
Viac o téme: Petra Kvitová Karolína Plíšková John McEnroe Sascha Bajin Ashleigh Bartyová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy