Toto organizátori nezvládli! Na nepokoje pred finále doplatil aj syn talianskeho trénera

Výtržnosti anglických fanúšikov pred finále EUROVýtržnosti anglických fanúšikov pred finále EURO Zdroj: SITA/AP/Peter Morrison

LONDÝN - Anglická futbalová asociácia začne vyšetrovanie ohľadom nepovoleného vniknutia fanúšikov na finále majstrovstiev Európy medzi Anglickom a Talianskom. Po výtržnostiach pred štadiónom sa dostalo na tribúny vo Wembley niekoľko desiatok priaznivcov bez platného lístka, na čo doplatil napríklad aj syn talianskeho trénera Roberta Manciniho Andrea. Hráči "Albiónu" vo finále neuspeli a po remíze 1:1 prehrali 2:3 na penalty.

"Začneme kompletné vyšetrovanie a budeme spolupracovať s políciou, aby sme zadržali všetkých, ktorí sa toho zúčastnili. Zabezpečíme, aby sa už niečo také neopakovalo," povedal pre BBC výkonný riaditeľ asociácie Mark Bullingham. "Bolo tam kopec opitých hlupákov, ktorí sa snažili dostať dovnútra. Toto je štadión, nie pevnosť. Máme síce fantastický bezpečnostný tím, ale ani ten nikdy nič také nevidel. Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom a ostatným, ktorí tým boli nejakým spôsobom zasiahnutí," povedal Bullingham.

Agresívni fanúšikovia zhruba dve hodiny pred zápasom prelomili bezpečnostné bariéry v okolí štadióna a bili sa medzi sebou aj s usporiadateľmi. Hoci orgány tvrdili, že sa nikto bez lístka na tribúny nedostal, podľa svedkov skupinka priaznivcov načierno do hľadiska Wembley prenikla. V súvislosti s násilnosťami polícia zatkla 49 ľudí. Devätnásť policajtov utrpelo pri šarvátkach zranenia.

 

Na nepokoje futbalových rowdies doplatil tiež syn trénera Roberta Manciniho Andrea, ktorý po vniknutí niektorých výtržníkov bez platného lístka na štadión prišiel o svoje miesto na sedenie. "Kvôli fanúšikom bez vstupenky tam bol pomerne zmätok, a keď som prišiel, sedel už na mojom mieste niekto iný. Prvý polčas som tak sledoval na schodoch. V druhej časti som si ale potom už našiel iné miesto. Možno, že nám to ale nakoniec prinieslo šťastie," usmial sa Andrea Mancini, ktorého otec sa zasadil o prvý taliansky triumf na ME po 53 rokoch a až druhý v histórii.

Viac o téme: Wembley Anglicko Fanúšikovia Nepokoje
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK