VIDEO Klobúk dole, Marcus! Rashford sa v emotívnom prejave ospravedlnil fanúšikom

Marcus RashfordMarcus Rashford Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

LONDÝN - Marcus Rashford opäť raz všetkým dokázal, že je nielen vynikajúci futbalista, ale aj vzácny človek s krásnym srdcom. Na sociálnych sieťach zverejnil emotívne ospravedlnenie všetkým fanúšikom za nepremenenú penaltu vo finálovom zápase proti Taliansku.

Útočník Manchestru United bol exekútorom pokutového kopu v tretej sérii penaltového rozstrelu, ale loptu poslal iba do žrde. Následne zlyhali aj Jadon Sancho a Bukayo Saka a Albionu tak ostali iba oči pre plač. 

"Ani neviem, kde mám začať, a neviem ani to, ako presne vyjadriť to, čo práve cítim a prežívam. Mám za sebou náročnú sezónu. Myslím, že to bolo každému jasné. Tuším, že som šiel do finále s nedostatkom sebavedomia. Vždy som si v penaltách veril, ale teraz akoby niečo nebolo v poriadku," začal svoj emotívny prejav stále iba dvadsaťtriročný futbalista.

Rashford sa na trávnik dostal až v závere predĺženia, keď vystriedal stredopoliara Jordana Hendersona. "Počas dlhého rozbehu som si šetril pre seba trochu času a, nanešťastie, výsledok nebol taký, aký som si predstavoval. V ten moment som cítil, že som potopil všetkých mojich spoluhráčov. Mal som pocit, že som sklamal celý národ. Jediné, čo odo mňa v ten moment žiadali, bolo premeniť penaltu," priznal útočník s číslom 11 a vzápätí si sám položil otázku: "Dokážem premieňať penalty aj zo spánku, tak prečo som nedal práve túto?" 

Kiežby to dopadlo inak

Anglicko si zahralo svoje premiérové finále na európskych šampionátoch, ale čakanie na druhú veľkú trofej po triumfe na majstrovstvách sveta v roku 1966 neukončilo. 

"Moment, ako som kopol do lopty, sa mi premieta v hlave stále dookola a dookola. Pravdepodobne neexistujú slová, ktorými by sa dalo opísať, ako sa cítim. Finále. 55 rokov. Jedna penalta. História. Jediné, čo môžem povedať, je: prepáčte. Kiežby to dopadlo inak," ospravedlnil sa Marcus Rashford. 

Rýchlonohý krídelník z Old Trafford sa vyjadril aj k úžasnej atmosfére, ktorá panovala v anglickom tíme: "Ako pokračujem vo svojom ospravedlňovaní sa, chcel by som vyzdvihnúť svojich spoluhráčov. Toto leto som zažil jeden z najlepších reprezentačných zrazov v živote a vy všetci ste boli toho súčasťou. Vybudovali sme si medzi sebou priateľstvá, ktoré už nik nezlomí. Váš úspech je aj mojím úspechom. Vaše zlyhania sú aj mojimi zlyhaniami," napísal Rashford. 

Ľudia ma znovu podržali

Jeden z najtalentovanejších ofenzívnych hráčov Albionu nezabudol ani na nenávistné príspevky a rasistické útoky, ktoré niektorí "fanúšikovia" adresovali nielen na jeho účet, ale aj na ostatných hráčov tmavej pleti. "Vyrástol som do športu, kde očakávam, že budem čítať popísané veci o mne. Či už to je o farbe mojej pleti, mieste, kde som vyrastal alebo v poslednej dobe hlavne o tom, ako trávim svoj voľný čas. Dokážem prijať kritiku na moje futbalové výkony, to všetko pokojne aj celý deň. Moja penalta bola zlá, mala skončiť v bránke, no nikdy sa nebudem ospravedlňovať za to, kto som a odkiaľ pochádzam. Nikdy som nebol viac hrdý, ako keď si obliekam a nosím dres s tromi levmi na hrudi a keď vidím moju rodinu, ako mi fandí v dave desiatok tisíc ľudí. Vždy som o takýchto momentoch sníval. Správy, ktoré som dnes dostal, boli prevažne pozitívne. Keď som videl ohlasy vo Withingtone, dojalo ma to k slzám. Ľudia, ktorí ma vždy podržali a objímali, ma znovu podržali," uviedol strelec jedenástich gólov v poslednom ročníku Premier League. 

"Som Marcus Rashford, 23-ročný černoch z Withingtonu a Wythenshawe z juhu Manchestru. Ak nemám nič iné, mám toto. Ďakujem za všetky krásne správy. Vrátim sa silnejší. My všetci sa vrátime silnejší," dodal na záver emotívneho odkazu fanúšikom. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Taliansko Anglicko Marcus Rashford
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS, Twitter/Marcus Rashford MBE
  • Zdroj: Športky