Mal ponuky z Česka, rozhodol sa pre Nitru: Slovenský reprezentant ostáva pod Zoborom

Na snímke radosť hráčov po góle zľava Adrián Holešinský (Slovensko), Martin Bučko (Slovensko), Dávid Buc (Slovensko), Daniel Gachulinec (Slovensko) a Adam Liška (Slovensko)  v zápase základnej A-skupiny Slovensko - ČeskoNa snímke radosť hráčov po góle zľava Adrián Holešinský (Slovensko), Martin Bučko (Slovensko), Dávid Buc (Slovensko), Daniel Gachulinec (Slovensko) a Adam Liška (Slovensko) v zápase základnej A-skupiny Slovensko - Česko Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

NITRA - V hokejovom klube HK Nitra bude aj v sezóne 2021/2022 pôsobiť 25-ročný útočník Adrián Holešinský. Novou tvárou v tíme je 26-ročný útočník Róbert Varga. Extraligista informoval o novinkách na svojej oficiálnej stránke.

Odchovanec bratislavského Ružinova Varga doteraz odohral v najvyššej slovenskej súťaži 206 zápasov, v ktorých získal 60 kanadských bodov za 31 gólov a 29 asistencií. Postupne nastupoval za Martin, Nové Zámky, Banskú Bystricu a Liptovský Mikuláš. Uplynulé dve sezóny strávil v nižšej súťaži. V ročníku 2019/2020 hral za Bratislava Capitals, v sezóne 2020/2021 bol s 31 gólmi a 50 bodmi najlepší strelec a najproduktívnejší hráč Topoľčian.

V Nitre napokon pokračuje aj Holešinský, ktorý reprezentoval SR na nedávnych MS v Rige. "Po výborných výkonoch v reprezentácii, ako aj účasti na MS, nemal núdzu o ponuky z českej extraligy, ale nakoniec sme sa po úprave podmienok v platnej zmluve dohodli na zotrvaní v HK Nitra aj pre sezónu 2021/2022," uviedol nitriansky klub.

Holešinský prišiel do Nitry pred sezónou 2020/2021 po štvorročnom pôsobení v zámorskej univerzitnej súťaži. V premiérovom ročníku v slovenskej extralige mal v 44 zápasoch bilanciu 14 gólov a 12 asistencií. Na MS si v troch stretnutiach pripísal jednu asistenciu.

Nové Zámky angažovali amerického útočníka Jacksona

Extraligový klub HC Nové Zámky angažoval 23-ročného amerického útočníka Robbyho Jacksona. "Je to produktívny útočník s výborným korčuľovaním. S týmito vlastnosťami výborne zapadá do koncepcie trénerov," uviedol športový manažér Imre Valášek na klubovom facebooku.

Pre Jacksona pôjde o prvé pôsobisko mimo Severnej Ameriky. Za sebou má štvorročné pôsobenie v univerzitnej súťaži NCAA. V uplynulých troch sezónach hral najmä v ECHL, nastúpil aj do 12 zápasov v AHL. V ročníku 2020/2021 odohral 15 stretnutí v drese Tulsa Oilers , v ktorých získal 12 bodov za 5 gólov a 7 asistencií. Za rovnaký klub nastupoval aj v sezóne 2019/2020 a v 57 zápasoch mal bilanciu 19 gólov a 21 asistencií. Jackson je po švédskom brankárovi Christianovi Engstrandovi a americkom útočníkovi Austinovi Farleyovi tretí legionár na súpiske Nových Zámkov.

Viac o téme: HK Nitra Róbert Varga Adrián Holešinský HC Nové Zámky Robby Jackson
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR