Obrovský úspech mladých Sloveniek: Hádzanárky postúpili na majstrovstvá sveta

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Profimedia

CELJE - Slovenské hádzanárky do 19 rokov zdolali v stredu na ME tejto vekovej kategórie v Celje v skupine o 9.-16. miesto Slovinky 31:23 (17:15). V priamom súboji s domácou reprezentáciou si tak zaistili postup na majstrovstvá sveta, keďže obsadia prinajhoršom 12. priečku.

ME hráčok do 19 rokov - o 9.-16. miesto:
III. skupina
SLOVENSKO - Slovinsko 31:23 (17:15)
Zostava a góly SR: Voržáčková, Kakaščíková - Györiová 4, Dulinová 2, Pálová 3, Sedláčková, Pénzesová 5, Polievková, Timková, Lanczová 8, Zsákovics 4, Paulínyová, Bírová, Ščípová, Vargová 2, Dvorščáková 3, pok. hody: 6/5 – 5/3, vylúčené: 7:6, rozhodovali: Lidacká a Lesiaková (obe Poľ.)

hlas (zdroj: slovakhandball.sk):
Michal Lukačín, tréner junioriek SR): "Konečne prišlo víťazstvo, ktoré sme potrebovali ako soľ. Predtým sme absolvovali tri stretnutia s náročnými súpermi a nepodarilo sa nám ich zlomiť. Výhra prišla v pravú chvíľu a ešte proti domácemu tímu, čo nás posúva na MS. Sme nesmierne šťastní, že sa nám podarilo to, za čím si družstvo išlo. Triumf nad Slovinkami sa nerodil jednoducho. V prvom polčase tam bolo veľa nervozity a emócií. Veľmi sme chceli a vedeli sme, že na to máme. Až v závere úvodného dejstva sme sa dostali do dvojgólového náskoku. Potom sme sa upokojili a súpera jasne prevýšili. Ďalšie duely si chceme užiť, nemáme v nich čo stratiť."

Viac o téme: Hádzaná Slovensko Slovinsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR