Pohlo sa v ňom svedomie? Najskôr rasistické urážky, potom nevídaný krok

Sklamaní anglickí futbalisti po prehre vo finále EURO 2020Sklamaní anglickí futbalisti po prehre vo finále EURO 2020 Zdroj: SITA/AP/Carl Recine

LONDÝN - Britská polícia zadržala muža v spojitosti s rasistickými urážkami trojice anglických futbalistov, ktorí nepremenili penalty v rozstrele nedeľňajšieho finále majstrovstiev Európy s Talianskom.

Tridsaťsedemročný muž sa polícii sám prihlásil a bol umiestnený do väzby kvôli ďalšiemu výsluchu. "Vyšetrovanie pokračuje. Rasistické urážky na internete i mimo neho sú neprijateľné," citovala agentúra Retuers inšpektora Matta Gregoryho.

Anglicko vo finále vo Wembley hralo po 90 minútach a po predĺžení s Talianskom 1:1. V rozstrele prehralo 2:3 po tom, čo penalty nepremenili Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka.

Trojica hráčov sa kvôli tomu stala na internete terčom rasistických urážok. Polícia už kvôli jednej z nenávistných správ zadržala päťdesiatročného muža, po výsluchu ho však prepustila.

Marcus Rashford Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/John Sibley

Britská polícia zadržala štyri osoby v súvislosti s rasizmom

Britská polícia zadržala zatiaľ štyri osoby v súvislosti s rasistickými útokmi na internete voči hráčom Anglicka po prehratom finále futbalových ME proti Taliansku. Trojica neúspešných exekútorov v jedenástkovom rozstrele Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka odvtedy čelí urážkam a vulgárnym atakom zo strany užívateľov sociálnych sietí.

"Špecializovaný tím vyšetrovateľov sa zaoberá veľkým množstvom prípadov v rámci celej krajiny. Vyšetrovanie trestných činov z nenávisti naďalej prebieha, prevádzkovateľom sociálnych sietí boli zaslané desiatky žiadostí o údaje ich užívateľov. Štyri osoby sme doteraz zadržali," citovali britské médiá zo stanoviska tamojšej polície.

Viac o téme: Anglicko Marcus Rashford Jadon Sancho Bukayo Saka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy