Jágr to s Kladnom myslí vážne: Na extraligovú sezónou so šiestimi zámorskými posilami!

Jaromír Jágr na tlačovej konferencii hokejového KladnaJaromír Jágr na tlačovej konferencii hokejového Kladna Zdroj: Profimedia

HORNÍ BEZDĚKOV - Hokejistov Kladna posilní pre nadchádzajúcu extraligovú sezónu hneď šesť hráčov zo zámoria. V tíme bude prvýkrát v histórii pôsobiť aj kanadský tréner Jeff Paul, ktorý bude asistentom hlavného kouča Davida Čermáka. Dres Rytierov budú nanovo obliekať brankár Landon Bow, obrancovia Jake Dotchin, Cody Donaghey, Kyle Wood a útočníci Daniel Ciampino s Dannym Kristom.

Nováčik najvyššej súťaže svoje posily oficiálne predstavil na dnešnej tlačovej konferencii. "Na ich príchode sme pracovali už od začiatku mája. Len sme čakali na vhodný okamih, kedy mená zverejniť, a ten nastal teraz," povedal hrajúci majiteľ klubu Jaromír Jágr.

Kanadských a amerických hráčov sa Rytieri podľa Jágra rozhodli angažovať hlavne preto, že vo chvíli, keď si zaistili postup do extraligy, bol už trh s českými hokejistami "rozobratý". "Bolo to podobné ako pred tromi rokmi, keď sme postúpili z baráže. Tento rok to bolo rovnaké, možno ešte horšie. Nikto tu neostal a my sme nemohli urobiť nič iné než sa pozrieť do zahraničia a najlepší hráči sú v zámorí. Verím, že sme mali šťastie a vybrali správne. Nikto nič nemá garantované, ale dôležité je mať pocit, že sme urobili maximum," podotkol legendárny útočník, ktorý vo februári oslávi 50. narodeniny.

Najvýraznejšou posilou by mal byť Dotchin, ktorý odohral v NHL 103 stretnutí za Anaheim a Tampu Bay. Dva štarty v elitnej zámorskej súťaži si pripísal gólman Bow, ktorý by mal byť novou tímovou jednotkou. Kristo je potom bývalým juniorským majstrom sveta v drese USA. "Verím, že Landon bude skutočnou jednotkou. Odchytá väčšinu zápasu a postará sa o to, že takpovediac zavrie dvere a nám bude stačiť minimum gólov, aby sme vyhrali," povedal Jágr.

Je potrebné, aby z obrany išiel rešpekt

Pri hodnotení posíl do obrany ocenil najmä ich fyzické predpoklady. "Až na jedného budeme mať v obrane hráčov, ktorí sú vyšší ako 190 centimetrov, čo ja mám rád. Je potrebné, aby z obrany išiel rešpekt," podotkol. Kristo a Ciampino by potom mali spoločne s Tomášom Plekancom vytvoriť údernú elitnú formáciu. "Obaja boli v posledných sezónach vo svojich tímoch produktívni a dúfam, že v tom budú pokračovať aj v extralige," prial si Jágr.

K úspechu by malo tímu pomôcť aj angažovanie trénera Paula, ktorý pôsobil na striedačke London Knights v kanadskej juniorskej súťaži OHL a v predošlých dvoch rokoch bol skautom Floridy. "Najväčšiu zásluhu na jeho príchode má Tomáš Plekanec. Už v priebehu minulej sezóny sme sa bavili o tom, že by bolo potrebné priviesť do trénerského štábu Kanaďana. Oni dokážu z hráčov dostať maximum a hlavne sa sústredia na detaily. Verím, že nám pomôže posunúť sa tam, kde sme neboli," povedal Jágr s tým, že Paul bude zároveň pôsobiť aj u mládeže. "Verím, že pre nich bude obrovská skúsenosť, keď im ukáže, ako sa trénuje v zámorí," uviedol.

Jaromír Jágr opäť priviedol Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Hrať by mali v Chomutove

Stredočeši zároveň oznámili, že pre rekonštrukciu svojho štadióna budú hrať domáce zápasy zrejme v Chomutove. Je pravdepodobné, že tam strávia celú sezónu.

"Je to pre nás komplikácia, ktorú ale nemôžeme ovplyvniť a musíme na ňu reagovať. Všetko teraz smeruje k tomu, že sezónu začneme v Chomutove. Ešte ale nie je všetko definitívne potvrdené," uviedol tlačový hovorca klubu Lukáš Judl. "Radi by sme po postupe riešili len pozitívne veci, ale bohužiaľ realita je iná. Musíme to brať ako výzvu. Vedeli sme, že nás čaká zložitá sezóna, kedy zrejme dve mužstvá spadnú do prvej ligy. Teraz je pred nami úloha, s ktorou sme nepočítali ," povedal Jágr.

Okrem Chomutova Kladňania rokovali ešte s Příbramou a Spartou, kde mohli hrať v Holešoviciach. "Nie je nič podpísané, ale momentálne sa prikláňame k Chomutovu. Je tam veľký záujem zo strany mesta. Verím, že sa čoskoro dohodneme," dodal Jágr.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno Cody Donaghey Landon Bow Obrancovia Jake Dotchin Kyle Wood Daniel Ciampino Danny Kristo
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK