Lewandowski na odchode z Bayernu Mníchov? Poľského bombardéra by rád získal Guardiola

Robert Lewandowski a jeho gólové oslavyRobert Lewandowski a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Peter Kneffel

BRATISLAVA - V posledných dňoch sa začalo špekulovať o budúcnosti poľského kanoniera Roberta Lewandowskeho v Bayerne Mníchov. Skúsený útočník by mohol údajne odísť kvôli zmene herného štýlu, ktorú plánuje presadiť nový manažér Julian Nagelsmann.

32-ročný bombardér je dlhodobo na radare Realu Madrid, ale najnovšie mal o jeho služby prejaviť záujem Manchester City. Pep Guardiola lanáril do svojho tímu Harryho Kanea, ale Tottenham Hotspur za jeho služby požaduje minimálne 150 miliónov libier. Manchester City aktívne hľadá náhradu za Sergia Agüera, ktorý odišiel ako voľný hráč do Barcelony.

Lewandowski v minulej sezóne nemeckej Bundesligy zaznamenal nový rekord, keď strelil 41 ligových gólov. Manchester City si uvedomuje, že Lewandowskému za dva roky vyprší v Mníchove aktuálny kontrakt a takto by z jeho odchodu mohol Bayern ešte finančne profitovať.

Julian Nagelsmann na prvom Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

Ako sa celá situácia vyvinie ukážu až nasledujúce týždne, ale v tejto chvíli už bývalý šéf klubu Karl-Heinz Rummenigge pred mesiacom vyhlásil, že Bayern má celú záležitosť pod kontrolou. Samozrejme, že zostane s nami. Kto by predával hráča, ktorý strelí 60 gólov za rok? Nepožiadal o odchod, ale najdôležitejšou vecou je, že fakty sú na strane Bayernu," narážal Rummenigge na vyššie spomínaný Lewandowského kontrakt, ktorý vyprší v roku 2023.

Všetko bude pravdepodobne záležať od Nagelsmanna a jeho ďalších plánov, no zbaviť sa takého kanoniera môže byť veľký risk. Hráčov agent Pini Zahavi sa už v minulosti pokúšal dostať Poliaka do Realu Madrid. Lewandowského cena sa podľa známeho portálu Tansfermarkt momentálne pohybuje na hranici okolo 60 miliónov eur.

Viac o téme: Bayern Mníchov Manchester City Robert Lewandowski
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky