Jaromír Jágr odmietol podporiť očkovaciu kampaň: Toto je jeho dôvod!

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: Profimedia

HORNÍ BEZDĚKOV - Hokejový útočník Jaromír Jágr podľa informácií Seznam Zpráv v júni odmietol ponuku, aby sa stal jednou z tvárí vládnej kampane na podporu očkovania proti ochoreniu Covid-19. Legendárny hráč tak podľa svojich slov urobil preto, že nechce ľuďom hovoriť, čo majú robiť. Presvedčiť ich majú lekárske kapacity.

"Myslím si, že očkovanie sa v Českej republike preberá až priveľmi. A aký je na to môj názor? Ten si nechám pre seba," povedal Jágr novinárom na tlačovej konferencii Rytierov pred blížiacim sa štartom extraligovej sezóny. "Vždy som zastával názor, že nechcem ľuďom hovoriť, čo majú robiť. Je to každého rozhodnutie. Nechcem nikomu radiť a každý by sa mal rozhodnúť tak, ako si myslia, že je to najlepšie pre neho," podotkol.

Prečo by sa k tomu mal vyjadrovať hokejista, ktorý celý život naháňa puk?

Podľa najlepšieho českého hokejistu histórie by ľuďom nemali radiť s očkovaním športovci. "Na to tu máme odborníkov, ktorí by sa k tomu mali vyjadriť, a ja som čakal, že doktorská elita si sadne a povie plusy a mínusy k očkovaniu. Prečo by sa k tomu mal vyjadrovať hokejista, ktorý celý život naháňa puk? To je predsa nezmysel. To však neznamená, že som pre alebo proti očkovaniu. Ja len nechcem hovoriť svoj názor, aby som niekoho ovplyvnil. Aj keď neverím, že by sa to stalo," uviedol Jágr.

Jaromír Jágr na tlačovej Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Dodal, že rovnakým spôsobom sa snaží pristupovať aj k ďalším dôležitým témam. "Snažím sa nikomu neradiť. Už som sa poučil. Keď som povedal svoj názor, tak sa to väčšinou otočilo proti mne. Snažím sa starať o svoje veci," povedal Jágr.

Viac o téme: Jaromír Jágr
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK