VIDEO Spoluhráč tragicky zosnulého Kivlenieksa: Zachránil život mne i tehotnej manželke!

Matiss KivlenieksMatiss Kivlenieks Zdroj: SITA/AP/Kathy Willens

BRATISLAVA – Zomrel ako hrdina. Elvis Merzlikins, krajan a spoluhráč tragicky zosnulého Matissa Kivlenieksa na včerajšom pietnom stretnutí uviedol, že lotyšský brankár zachránil život jemu i jeho tehotnej manželke.

Tragická udalosť sa odohrala na záhrade v dome niekdajšieho gólmana NHL a aktuálneho trénera brankárov Columbusu Blue Jackets, Mannyho Legaceho, ktorého dcéra oslavovala svadbu.

Súčasťou akcie bol aj ohňostroj, ktorý sa však stal osudným pre hviezdu Lotyšska z nedávneho svetového šampionátu v Rige. Kivlenieks bol s priateľmi vo vírivke, keď sa ohňostroj spustil predčasne a svetlice začali vystreľovať medzi ľudí.

Kivlenieksa zasiahla pyrotechnika do hrudníku, poškodila mu srdce i pľúca a spôsobila mu smrteľné zranenia. Privolaní záchranári ho previezli do nemocnice, ale už bolo neskoro. "Keď sa to udialo, stáli sme len pár metrov za ním. Objímal som manželku. Keď na mňa kričal, aby sme sa ukryli, zasiahla ho svetlica. On zachránil môjho syna, moju ženu i mňa," povedal so slzami v očiach Merzlikins.

Zomrel ako hrdina

Strata blízkeho človeka s ním poriadne zamávala. Merzlikinsovi sa počas smútočného prejavu triasol hlas a svojho nebohého spoluhráča označil za hrdinu. "Do poslednej sekundy myslel na ostatných. Obetoval svoj život, aby zachránil svojich kamarátov. Zachránil veľa životov. Keby sme to neboli my traja, mohlo to byť iných päťdesiat ľudí. Zomrel ako hrdina a to netvrdím ja, ale povedal to aj lekár. Ak by len sedel, mohlo to dopadnúť inak. Len som vám chcel dať vedieť, že je hrdina. Zachránil veľa životov," uviedol zdrvený brankár.

"Považoval som ho nielen za svojho priateľa. Bol ako môj malý brat. Náš syn bude mať stredné meno Matiss," dodal dojatý Elvis Merzlikins.

Tragédia z amerického Michiganu bola vyšetrovaná ako nehoda a polícia nikoho neobvinila.

Kivlenieks odchytal v uplynulej sezóne v drese "modrokabátnikov" dva zápasy, celkovo sa v NHL objavil osemkrát. Zažiaril aj na MS v domácej Rige, nastúpil na štyri súboje a podieľal sa na senzačnom víťazstve Lotyšska nad Kanadou.

Viac o téme: Columbus Blue Jackets Elvis Merzlikins Matiss Kivlenieks
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • VIDEO: Twitter/Sporting News
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články