Pogačar môže v časovke potvrdiť svoju dominanciu: O víťazstvo ho môže pripraviť už len zázrak

Na snímke slovinský cyklista Tadej Pogačar v žltom drese vedúceho pretekára Na snímke slovinský cyklista Tadej Pogačar v žltom drese vedúceho pretekára Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

LIBOURNE - Na minuloročnej Tour de France slovinský cyklista Tadej Pogačar triumfom v časovke v predposlednej etape pripravil o celkové víťazstvo krajana Primoža Rogliča. Tentoraz sa však očakáva, že v nej potvrdí obhajobu žltého trička a zaknihuje tak svoju dominanciu na tohtoročnej "Starej dáme".

Na trati z Libourne do Saint-Emilion dlhej takmer 31 kilometrov bude dnes v boji s chronometrom patriť k favoritom a môže si pripísať už štvrté čiastkové prvenstvo v 108. ročníku Tour de France. Mladý Slovinec uspel aj v prvej časovke na tohtoročnej Tour, keď opäť zdolal aj tých najlepších v tejto disciplíne.

V celkovom poradí má Pogačar náskok päť minút a 45 sekúnd na druhého Dána Jonasa Vingegaarda. Na treťom mieste figuruje Richard Carapaz z Ineosu, ktorý stráca takmer šesť minút. 

V nedeľňajšej etape do Paríža už sa podľa tradície nepreteká a tak nás dnes čaká posledný deň, kedy budeme vidieť jazdcov poriadne pretekať. Zmeny môžu ešte prísť v rámci prvej trojice, ale zmenu žltého trička neočakáva takmer nikto. 

Viac o téme: Tadej Pogačar
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, Športky