VIDEO Nová vojna Mercedesu s Red Bullom? Neprijateľné! Dúfam, že Lewis je so sebou spokojný

Lewis Hamilton a Max VerstappenLewis Hamilton a Max Verstappen Zdroj: Koláž - SITA/AP/Jon Super, Lars Baron

SILVERSTONE - Veľmi nahnevaní na Lewisa Hamiltona boli po Veľkej cene Británie zástupcovia tímu Red Bull. Podľa ich názoru si úradujúci šampión formuly 1 počínal pri strete s Maxom Verstappenom v úvode pretekov nebezpečne a zaslúžil si po kolízii, pri ktorej nasmeroval svojho rivala do bariér, vyšší trest než desaťsekundovú penalizáciu.

Holandský pilot skončil v nemocnici s podozrením na otras mozgu a po Hamiltonovom víťazstve sa jeho náskok na čele MS stenčil z 33 bodov na osem.

"Naším dnešným najväčším výsledkom je, že Max nie je zranený. Dúfam, že je Lewis so sebou spokojný. Toto je jeho prázdne víťazstvo," vyhlásil pre Sky Sports šéf tímu Christian Horner. "Max mal nehodu, pri ktorej absolvoval preťaženie 51 G. Hamilton by tieto manévre nemal robiť. Je to neprijateľné," doplnil.

Ku kontroverznej zrážke dvoch aktuálne najlepších pilotov šampionátu došlo hneď v úvodnom kole. Po sérii tvrdých súbojov narazil Hamilton v zákrute Copse ľavým predným kolesom do Verstappenovho pravého zadného, ​​ten potom vo vysokej rýchlosti vrazil do bariéry a preteky boli prerušené.

Hoci sa potom Hamilton obhajoval, že mu Verstappen nenechal dostatok miesta, Horner s ním nesúhlasil. "Nabehnúť takto do vnútra zákruty ako je Copse, to jednoducho nemôžete urobiť. Nebol nijako vpredu, a preto potom nasledoval kontakt. Lewis má skúseností viac než dosť, aby vedel, že je to neprijateľné. Som veľmi sklamaný, že jazdec jeho kalibru urobil niečo takého," uviedol Horner a keď dostal otázku aj na výšku trestu pre Hamiltona v podobe desaťsekundovej penalizácie, len pokrčil plecami: "Nebolo to veľa, čo?"

Ak si toto myslia, tak sú slepí

Oveľa ďalej zašiel konzultant tímu Helmut Marko, ktorý si prial, aby britský jazdec dostal trest zákaz štartu. "V normálnom športovom poriadku toto nemôžete robiť. Neviem, aký je maximálny možný trest, ale toto nebezpečné a bezohľadné správanie by sa malo potrestať zákazom alebo niečím takým," vyhlásil Marko, ktorého rozohnili aj komentáre predstaviteľov Mercedesu, podľa ktorých mal byť na vine z nehody práve Verstappen.

"Ak si toto myslia, tak sú slepí. Opakované zábery to ukázali jasne. Hamilton jednoducho najazdil ľavým predným kolesom do nášho pravého zadného a poslal Verstappena z trate," vyhlásil Marko.

Podľa pretekárovho otca Josa Verstappena si dvadsaťtriročný jazdec sťažoval pri odchode do nemocnice na točenie hlavy a bolesť ramena. Pri vyšetrení by mal absolvovať aj CT, ktoré by malo vylúčiť otras mozgu. "Bol veľmi otrasený, ale zároveň zostal celý čas pri vedomí. To, že išiel do nemocnice, bolo z preventívnych dôvodov. Vďaka bohu, že je v poriadku," dodal Horner.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 23
Viac o téme: Red Bull Silverstone Lewis Hamilton Christian Horner Mercedes Max Verstappen Veľká cena Veľkej Británie Helmut Marko
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Formula 1
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články