Pogačar je cyklista, ktorý zdoláva čas: Na koľkých Tour môže ešte triumfovať?

Tadej Pogačar víťazom Tour de France 2021Tadej Pogačar víťazom Tour de France 2021 Zdroj: SITA/AP/Garnier Etienne

PARÍŽ - Belgický cyklista Wout van Aert zvíťazil v nedeľnej záverečnej 21. etape Tour de France. V hromadnom špurte na Elyzejských poliach v Paríži predstihol krajana Jaspera Philipsena a Brita Marka Cavendisha, ktorý nedosiahol 35. úspech na slávnom podujatí a neprekonal rekord legendárneho Belgičana Eddyho Merckxa. Titul obhájil Slovinec Tadej Pogačar, ktorý si na 108. ročníku vybojoval okrem žltého aj bodkovaný a biely dres.

Ohlasy médií na 108. ročník cyklistických pretekov Tour de France:

idnes.cz: "Kariéra so superurýchľovačom. Pogačar je cyklista, ktorý zdoláva čas. Tour de France má rovnakého šampióna ako vlani, iba s iným príbehom. Minulý ročník bol o šokujúcom zvrate v časovke deň pred koncom podujatia, tento o totálnej trojtýždňovej dominancii Tadeja Pogačara."

AFP: "Chlapec od vedľa Pogačar je nový Kanibal."

L´Equipe: "Nové kráľovstvo leží medzi ťarchou minulosti a nádejou na nový vietor. Tadej Pogačar vyhral svoju druhú Tour de France len vo veku 22 rokov. Slovinec bude na scéne ešte dlhé roky, aj keď ho prenasledujú duchovia minulosti a podozrenia."

DPA: "Pogačar je superšťastný, slovinské eso oslavuje druhýkrát za sebou."

bbc.com: "Cavendish mladne, vybudoval si pevné miesto medzi legendami Tour."

AP: "Tadej Pogačar priviezol v nedeľu žltý dres do Paríža a vyhral svoju druhú Tour de France za sebou. Trojtýždňová vyčerpávajúca odysea v jeho podaní občas vyzerala ako vychádzková jazda. Titul obhájil absolútne dominantne, čo pri jeho veku 22 rokov vyvoláva jedinú otázku - na koľkých Tour môže ešte triumfovať?"

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 30
Viac o téme: Mark Cavendish Tadej Pogačar Wout van Aert
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR