Slovan čaká v prípade postupu ďalší ťažký súper: V 3. predkole s Klužom alebo Lincolnom

Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st.Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Zdroj: TASR/Pavol Zachar

NYON - Futbalisti Slovana Bratislava sa v prípade postupu do 3. predkola Ligy majstrov 2021/2022 cez švajčiarsky Young Boys Bern stretnú s úspešným z dvojice Lincoln Red Imps z Gibraltáru a CFR Kluž z Rumunska. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Úvodné stretnutia 3. predkola sú na programe 3. alebo 4. augusta, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr. "Belasí" v 1. predkole vyradili írsky Shamrock Rovers, nad ktorým najprv doma zvíťazili 2:0, v odvete im stačila aj prehra 1:2. So švajčiarskym majstrom sa najskôr stretnú doma v stredu 21. júla, odvetu absolvujú o týždeň 28. júla v Berne.

Postupujúci z dua Slovan/YYB pri žrebe 3. predkola figuroval v majstrovskej vetve v 1. skupine medzi nasadenými. Ako jeho potenciálni protivníci prichádzali do úvahy ešte víťazi dvojzápasov NŠ Mura - Ludogorec Razgrad a Legia Varšava - Flora Tallinn.

V pondelok mal pri žrebe LM dvojnásobné zastúpenia aj český futbal, majstrovská Slavia so Slovákmi Jakubom Hromadom a Ivanom Schranzom bude o postup do play off bojovať s postupujúcim z dvojice Ferencváros Budapešť (Róbert Mak) - Žalgiris Vilnius (Jakub Sylvestr). Ak v ligovej vetve Sparta Praha s Dávidom Hanckom, Lukášom Štetinom a Dominikom Holecom prejde cez druhé predkolo cez Rapid Viedeň, v treťom sa jej do cesty postaví AS Monaco. Belgický Genk so slovenským reprezentačným stredopoliarom Patrikom Hrošovským bude o play off bojovať s ukrajinským Šachtarom Doneck.

žreb 3. predkola LM 2021/2022

Majstrovská vetva
Dinamo Záhreb/Omonoia Nikózia - Legia Varšava/Flora Tallinn
Lincoln Red Imps/CFR Kluž - SLOVAN BRATISLAVA/ Young Boys Bern
Olympiakos Pireus/Neftči Baku - NŠ Mura/Ludogorec Razgrad
Kajrat Almaty/CZ Belehrad - Alaškert FC/Šeriff Tiraspoľ
Malmö FF/HJK Helsinki - Glasgow Rangers
Ferencváros Budapešť/Žalgiris Vilnius - Slavia Praha

Ligová vetva
PSV Eindhoven/Galatasaray Istanbul - Celtic Glasgow/FC Midtjylland
Spartak Moskva - Benfica Lisabon
KRC Genk - Šachtar Doneck
AS Monaco - Rapid Viedeň/Sparta Praha

Kalendár LM 2021/2022:
20./21. júla: prvé zápasy 2. predkola
27./28. júla: odvety 2. predkola
2. augusta: žreb play off
3./4. augusta: prvé zápasy 3. predkola
10. augusta: odvety 3. predkola
17./18. augusta: prvé zápasy play off
24./25. augusta: odvety play off
26. augusta: žreb skupinovej fázy
14./15. septembra: 1. kolo skupinovej fázy
28./29. septembra: 2. kolo skupinovej fázy
19./20. októbra: 3. kolo skupinovej fázy
2./3. novembra: 4. kolo skupinovej fázy
23./24. novembra: 5. kolo skupinovej fázy
7./8. decembra: 6. kolo skupinovej fázy
13. decembra: žreb osemfinále
15., 16./22., 23. februára 2022: prvé zápasy osemfinále
8., 9./15., 16. februára: odvety osemfinále
18. marca: žreb štvrťfinále, semifinále
5./6. apríla: prvé zápasy štvrťfinále
12./13. apríla: odvety štvrťfinále
26./27. apríla: prvé zápasy semifinále
3./4. mája: odvety semifinále
28. mája: finále (Petrohrad)

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava CFR Kluž Lincoln Red
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR