Množiace sa ospravedlnenky mu otvorili cestu: Lukáš Klein sa predstaví aj v dvojhre

Lukáš KleinLukáš Klein Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

TOKIO - Slovenský tenista Lukáš Klein sa na olympijských hrách v Tokiu predstaví aj v dvojhre. Pôvodne mal byť iba deblovým partnerom Filipa Poláška, ale vďaka odhláseniu sa viacerých hráčov zo singlového pavúka dostal Slovenský tenisový zväz ponuku od Medzinárodnej tenisovej federácie na zaradenie dvadsaťtriročného hráča NTC aj do dvojhry.

Informáciu na webe stz.sk potvrdil športový riaditeľ STZ Vladimír Habas: "Dostal som email od ITF ohľadom možnosti pre Lukáša štartovať aj v dvojhre. Vzhľadom k tomu, že Talian Matteo Berrettini sa z turnaja odhlásil, prišla táto šanca pre Lukáša. ITF žiadala potvrdenie od STZ, že o toto miesto v súťaži máme záujem, ktoré sme im obratom poslali späť. Lukáš sa teda môže tešiť aj na svoju singlovú olympijskú premiéru."

Klein už pri sobotňajšom odlete do Tokia dúfal, že by mohol dostať šancu aj vo dvojhre. "Je to skvelá správa, rozhodne sa teším. Už keď som sem cestoval, tak som trochu dúfal, že by som sa mohol dostať ako náhradník aj do dvojhry. Že sa to stalo skutočnosťou mi oznámili v pondelok tréneri Dávid Olasz a a Tibor Tóth. Je dobré, že som sa to dozvedel už pár dní dopredu a nie iba pár hodín pred zápasom. Môžem sa aj na dvojhru v kľude pripraviť. Je to super možnosť reprezentovať Slovensko. Budem sa snažiť si to užiť a spraviť nejaký dobrý výsledok," uviedol Klein pre stz.sk.

Slovensko bude mať v mužskej dvojhre dvojnásobné zastúpenie, Klein pribudol k Norbetovi Gombosovi. "Mám radosť, že sa Lukáš dostal aj do singlového ´pavúka´. Patrí k našim najlepším mladým hráčom a myslím si, že by aj v dvojhre mohol prekvapiť," dodal generálny sekretár STZ Igor Moška.

Viac o téme: Filip Polášek Lukáš Klein
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR