Rekordér Cavendish zareagoval na slová tímového šéfa: Asi by som mu mal kúpiť pár fliaš whisky

Mark Cavendish v cieli 10. etapy Tour de FranceMark Cavendish v cieli 10. etapy Tour de France Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

PARÍŽ - O spokojnosti po 108. ročníku slávnych pretekov Tour de France hovorili okrem víťazného Pogačara aj druhý v poradí Jonas Vingegaard z Dánska či Brit Mark Cavendish, ktorý získal zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže.

Cavendish sa štyrmi etapovými triumfami dotiahol na historického rekordéra Eddyho Merckxa a ziskom zeleného dresu tak dal krásnu bodku za rozprávkovým príbehom. Brit totiź nemal ideálnu formu a do zostavy na Tour sa dostal až na poslednú chvíľu po odhlásení írského šprintéra Sama Bennetta. "Veľmi si to užívam. Mesiac dozadu som ani nevedel, že pôjdem na Tour de France. Nikdy by som nepovedal, že sa ešte raz postavím v Paríži na pódium v zelenom drese. Som tu vďaka úžasným spolujazdcom a vedeniu tímu Deceuninck-Quick Step, ktorí mi dôverovali, a teraz spolu prežívame tieto krásne emócie," uviedol Cavendish v tlačovej správe svojho belgického zamestnávateľa.

Aj keď britská legenda po prenikavom úspechu túži po pokračovaní v kariére, viacerí odborníci mu to už odporúčajú definitívne zabaliť a nevidia príliš zmysel v tom, aby pokračoval. "Jeho víťazstvá pri návrate na Tour de France sú impozantné a je to veľmi silný príbeh. Lenže práve preto je čas, aby ukončil kariéru v tomto bode, teda na vrchole. V jeho veku už lepší nebude a neexistuje vhodnejší čas ani miesto na rozlúčku, ako na víťaznom pódiu v Paríži,"  uviedol pre športový web sporza.be na adresu Brita bývalý cestný cyklista aj dvojnásobný majster sveta v cyklokrose Belgičan Sven Nys.

A s jeho názorom do bodky súhlasí aj tímový šéf Deceuninck-Quick Step Patrick Lefevere, ktorý vlani v októbri ponúknutím ročnej zmluvy Cavendisha fakticky zachránil pred ukončením kariéry: "Úplne súhlasím s tým, čo hovorí Sven. Mark si musí uvedomiť, že toto sa už nikdy nevráti. A ak sa aj dohodneme na ešte jednom roku, vždy mu už všetci budú pripomínať túto sezónu a štyri víťazné etapy na Tour de France. Radšej by som ho chcel ochrániť pred takými situáciami." 

Brit ale o konci aktuálne neuvažuje a na vyjadrenia zareagoval v humornej nôte: "Asi by som mal kúpiť Patrickovi pár fliaš whisky a sadnúť si s ním. Uvidíme, ako sa to celé skončí. Najprv si chcem v pokoji vychutnať to, čo som dosiahol v uplynulých troch týždňoch a poradiť sa aj so svojou rodinou. Faktom je, že cyklistiku stále milujem."

Viac o téme: Mark Cavendish Patrick Lefevere Tadej Pogačar Jonas Vingegaard Sven Nys
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky