S medailovými skúsenosťami v Tokiu šiesti Slováci: Prehľad úspešných slovenských olympionikov

Matej TóthMatej Tóth Zdroj: SITA

BRATISLAVA/TOKIO - Spomedzi športovcov, ktorí budú reprezentovať Slovensko na OH v Tokiu, má šesť z nich v zbierke olympijskú medailu. Zlatú má iba chodec Matej Tóth, ktorý obhajuje triumf z Ria 2016 na 50-kilometrovej trati.

V počte medailí z OH je zo slovenskej výpravy doteraz najúspešnejší rýchlostný kanoista Erik Vlček, ktorý si z olympiád v rokoch 2004, 2008 a 2016 priniesol dve striebra a jeden bronz. Okrem Tótha a Vlčeka už získali medaily na OH aj Danka Barteková (bronz 2012), Zuzana Rehák Štefečeková (striebro 2008 a 2012), Denis Myšák (striebro 2016) a Matej Beňuš (striebro 2016).

Zoznam slovenských olympijských medailistov podľa úspešnosti:
Anastasia Kuzminová (biatlon/2010, 2014, 2018) 3 x zlato, 3 x striebro
Zoltán Halmaj (plávanie/1900-08) 2-4-2
Michal Martikán (vodný slalom/1996, 2000, 2004, 2008, 2012) 2-2-1
Pavol Hochschorner (vodný slalom/2000, 2004, 2008, 2012) 3-0-0
Peter Hochschorner (vodný slalom/2000, 2004, 2008, 2012) 3-0-1
Elena Kaliská (vodný slalom/2004, 2008) 2-0-0
Zuzana Rehák Štefečeková (šport. streľba/2008, 2012) 0-2-0
Erik Vlček (rýchl. kanoistika/2004, 2008, 2016) 0-2-1)
David Musuľbes (zápasenie voľ. štýlom/2000, 2008) 1-1-0
Martina Moravcová (plávanie/2000) 0-2-0
Juraj Tarr (rýchl. kanoistika/2008, 2016) 0-2-0
Miloslav Mečíř (tenis/1988) 1-0-1
Marianna Némethová-Krajčírová (šp. gymnastika/1964-1968) 0-2-0
Anton Tkáč (dráhová cyklistika/1976) 1-0-0
Matej Tóth (atletika/2016) 1-0-0
Ondrej Nepela (krasokorčuľovanie/1972) 1-0-0
Jana Kubíčková-Posnerová (šport. gymnastika/1964-1968) 0-2-0
František Kunzo (futbal/1980) 1-0-0
Stanislav Seman (futbal/1980) 1-0-0
Jozef Pribilinec (atletika/1988) 1-0-0
Vladimír Dzurilla (ľadový hokej/1964, 1968, 1972) 0-1-2
Alexander Prokopp (streľba/1912) 1-0-0
Pavel Schmidt (veslovanie/1960) 1-0-0
Ladislav Škantár (vodný slalom/2016) 1-0-0
Peter Škantár (vodný slalom/2016) 1-0-0
Július Torma (box/1948) 1-0-0
Ján Zachara (box/1952) 1-0-0
Jozef Golonka (ľadový hokej/1964-1968) 0-1-1
Richard Riszdorfer (rýchlostná kanoistika) 0-1-1
Michal Riszdorfer (rýchlostná kanoistika) 0-1-1
Igor Liba (ľadový hokej/1984-1992) 0-1-1
Bohumnil Golian (volejbal/1964-1968) 0-1-1
Jozef Gönci (športová streľba/1996, 2004) 0-0-2
Karol Divín (krasokorčuľovanie/1960) 0-1-0
Slavomír Kňazovický (rýchlostná kanoistika/1996) 0-1-0
Gabriela Svobodová-Sekajová (beh na lyžiach/1984) 0-1-0
Ladislav Troják (ľadový hokej/1948) 0-1-0
Vincent Lukáč (ľadový hokej/1984) 0-1-0
Dušan Pašek (ľadový hokej/1984) 0-1-0
Danka Barteková (športová streľba/2012) 0-0-1
Matej Beňuš (vodný slalom/2016) 0-1-0
Jozef Krnáč (džudo/2004) 0-1-0
Denis Myšák (rýchlostná kanoistika/2016) 0-1-0
Alena Majzlíková-Kyselicová (pozemný hokej/1980) 0-1-0
Tibor Linka (rýchlostná kanoistika/2016) 0-1-0
Anton Švajlen (futbal/1964) 0-1-0
Vojtech Zulawszky (šerm/1908) 0-1-0
Ľudovít Kmeťko (gymnastika/1912) 0-1-0
Matilda Pálfyová (šp.gymnastika/1932) 0-1-0
Jozef Herda (zápasenie/1936) 0-1-0
Ján Brumovský (futbal/1964) 0-1-0
Ľudovít Cvetler (futbal/1964) 0-1-0
Ján Geleta (futbal/1964) 0-1-0
Vojtech Masný (futbal/1964) 0-1-0
Štefan Matlák (futbal/1964) 0-1-0
Ivan Mráz (futbal/1964) 0-1-0
František Schmucker (futbal/1964) 0-1-0
Anton Urban (futbal/1964) 0-1-0
Vladimír Weiss (futbal/1964) 0-1-0
Radoslav Židek (snoubording/2006) 0-1-0
Jozef Labuda (volejbal/1964) 0-1-0
Dárius Rusnák (hokej/1964) 0-1-0
Vincent Lafko (hádzaná/1972) 0-1-0
Andrej Lukošík (hádzaná/1972) 0-1-0
Peter Pospíšil (hádzaná/1972) 0-1-0
Imrich Bugár (atletika/1980) 0-1-0
Pavol Svitana (hokej/1976) 0-1-0
Viera Jakabová-Podhányiová (pozemný hokej/1980) 0-1-0
Iveta Hricová-Šranková (pozemný hokej/1980) 0-1-0
Pavol Hurajt (biatlon/2010) 0-0-1
Jozef Lohyňa (zápasenie/1988) 0-0-1
Alojz Sokol (atletika/1896) 0-0-1
Róbert Švehla (hokej/1992) 0-0-1
Juraj Bača (rýchlostná kanoistika/2004) 0-0-1
Jaromír Dragan (hokej/1992) 0-0-1
František Gregor (hokej/1964) 0-0-1
Juraj Minčík (vodný slalom/2000) 0-0-1
Rudolf Tajcnár (hokej/1972) 0-0-1
Jozef Sabovčík (krasokorčuľovanie/1984) 0-0-1
Július Strnisko (zápasenie/1980) 0-0-1
Daniel Karabin (zápasenie/1980) 0-0-1
Dušan Poliačik (vzpieranie/1980) 0-0-1
Ján Franek (box/1980) 0-0-1
Eva Šuranová-Kucmanová (atletika/1972) 0-0-1
Peter Veselovský (hokej/1992) 0-0-1
Mór Koczán (atletika/1912) 0-0-1
Július Toček (veslovanie/1964) 0-0-1
Mikuláš Athanasov (zápasenie/1952) 0-0-1

Viac o téme: Matej Beňuš Danka Barteková Matej Tóth Erik Vlček Zuzana Rehák Štefečeková Denis Myšák
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR