Do Dunajskej Stredy zamieril mladý stopér: Rád by som s tímom získal majstrovský titul

Ahmet MuhamedbegovicAhmet Muhamedbegovic Zdroj: dac1904.sk

DUNAJSKÁ STREDA - Novou akvizíciou slovenského futbalového fortunaligistu DAC Dunajská Streda sa stal dvadsaťdvaročný stredný obranca Ahmet Muhamedbegovic. Bývalý mládežnícky reprezentant Rakúska prišiel do DAC-u z SKN St. Pölten a s vedením dunajskostredského klubu uzavrel kontrakt na dva roky.

Muhamedbegovic je odchovancom SC Untersiebenbrunn, z ktorého ako žiak prešiel do Sankt Pöltenu. V klube zo severovýchodu Rakúska prešiel všetkými kategóriami od výberu do 15 rokov až po "áčko". V drese prvého tímu debutoval v decembri 2016 vo veku 18 rokov. Celkovo si v rakúskej bundeslige pripísal 64 štartov, ďalších 22 pridal v druhej najvyššej súťaži.

"Som veľmi šťastný, že môžem byť súčasťou tohto veľkého klubu. Chcem sa ďalej rozvíjať, k čomu je prestup do DAC-u výborný krok. V zápasoch sa snažím riešiť situácie futbalovo, mojou prednosťou je rozohrávka. Rád by som s mužstvom získal majstrovský titul, ale teraz je prioritou zvládnuť prvý zápas sezóny," citoval hráča oficiálny web klubu.

"Ahmet je agresívny typ obrancu s dobrou rozohrávkou. Na konte má vyše 60 zápasov v rakúskej Bundeslige, vďaka čomu prináša so sebou už aj značnú dávku skúseností. Prajeme mu veľa šťastia," dodal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Viac o téme: Fortuna liga FC DAC 1904 Dunajská Streda Ahmet Muhamedbegovic
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR