Tešila sa na premiéru pod piatimi kruhmi, ostali jej len oči pre plač: Mám zlomené srdce!

Holandská skejtbordistka Candy JacobsováHolandská skejtbordistka Candy Jacobsová Zdroj: Profimedia

TOKIO - Holandská skateboardistka Candy Jacobsová a taekwondistka Fernanda Aguirreová z Čile prídu kvôli koronavírusu o štart na olympijských hrách. Obe pretekárky mali v Tokiu pozitívny test a vzhľadom na povinnú desaťdňovú karanténu nestihnú svoje súťaže.

Do izolácie musel kvôli pozitívnemu testu po prílete aj americký plážový volejbalista, ktorého identitu národný zväz nezverejnil. Podľa informácií agentúry AP by mal nakazeným hráčom byť Taylor Crabb, ktorý by mal v Tokiu štartovať so štvornásobným účastníkom hier, štyridsaťpäťročným Jakom Gibbom.

Tridsaťjedenročná Jacobsová sa chystala na pondelkovú premiéru skateboardingu pod piatimi kruhmi. "Mám zlomené srdce. Robila som, čo bolo v mojej moci, aby som sa tomuto scenáru vyhla," napísala štvrtá žena majstrovstiev sveta 2019 na Instagrame. "Našťastie sme dodržiavali daný protokol, takže ostatní skateboardisti ​​stále môžu zažiariť. Teraz je po všetkom. Budem potrebovať čas, aby som to strávila," dodala.

Súťaže v teakwonde sú v Tokiu na programe od 24. do 27. júla. Dvadsaťjedenročná Aguirreová mala štartovať vo váhe do 57 kg, ktorá príde na rad už v nedeľu. Reprezentantka Čile mala podľa vyjadrenia národného olympijského výboru pozitívny test po prílete z Uzbekistanu, kde absolvovala záverečnú prípravu.

Pozitívny test v dejisku olympijských hier mal aj český plážový volejbalista Ondřej Perušić, ten by ale mohol vstúpiť s Davidom Schweinerom do turnaja aspoň oneskorene, ak sa nepodarí dohodnúť odklad úvodného zápasu. V izolácii skončil po pozitívnom výsledku aj tréner beachvolejbalistek Simon Nausch.

Viac o téme: Olympiáda Tokio 2020 Koronavírus Candy Jacobsová Fernanda Aguirreová
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/candy_jacobs
  • Zdroj: ČTK