Súper bol ťažký, chýbala nám kvalita v zakončení: Tréner Weiss je spokojný aj s remízou

Tréner Slovana Vladimír Weiss gestikuluje počas 1. zápasu 2. predkola Ligy majstrovTréner Slovana Vladimír Weiss gestikuluje počas 1. zápasu 2. predkola Ligy majstrov

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v úvodnom zápase 2. predkola Ligy majstrov s Young Boys Bern 0:0. Stredajší duel na Tehelnom poli priniesol minimum šancí, bezgólová remíza drží slovenského šampióna v hre o postup aj pred odvetou. Tréner Weiss hodnotil zápas veľmi pozitívne, aj keď našiel vo svojom tíme nedostatky, ktoré sa bude snažiť v odvete odstrániť.

Vladimír Weiss st., tréner Slovana Bratislava: "Ťažký zápas s výborným súperom. Bol to zápas o život, hrali sme rozumne, na hranici svojich možností v defenzíve. S takým ťažkým súperom to nie je jednoduché, ale ubehali sme to. Mali sme dve-tri pološance, takisto aj súper, remíza je spravodlivá. Chýbala nám kvalita v zakončení, ale som spokojný s prístupom, hráči vydali všetko. Chceli sme vyhrať, no v takomto zápase si treba vážiť aj remízu."

 

 

David Wagner, tréner YB Bern: "Podľa očakávania to bol ťažký zápas proti dobrému súperovi. Trvalo nám 20 minút, kým sme sa rozohrali a našli správny rytmus. V druhom polčase sme mali chvíľu ťažkosti, Slovan bol v úvodných desiatich minútach lepší. Následne sme však opäť získali kontrolu nad zápasom a v záverečných pätnástich minútach sme mali veľkú prevahu. Nepremenili sme šance, preto sme dnes nevyhrali. Remíza 0:0 je však pre nás dobrá východisková pozícia. Verím, že na našom štadióne, na umelej tráve a pred väčším počtom divákom sa nám podarí dosiahnuť postupový výsledok."

 

 

Jaromír Zmrhal, krídelník Slovana Bratislava: "Zápas som si užil, tešil som sa naňho. Mal som dlhší herný výpadok a v závere už som mal nábeh na kŕče. Odohrali sme však kvalitný duel so silným súperom, ktorému sme sa dokázali vyrovnať. Dáme do odvety všetko a uvidíme, ako to dopadne."
 

Viac o téme: Vladimír Weiss ŠK Slovan Bratislava Young Boys Bern
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články