DAC pred odvetou v solídnej pozícii: Desaťnásobný srbský šampión tŕpol do posledných sekúnd!

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská StredaFutbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BELEHRAD - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda prehrali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí 2. predkola Európskej konferenčnej ligy na pôde Partizanu Belehrad 0:1. Jediný gól strelil v 19. minúte Lazar Markovič.

Domáci chceli potvrdiť úlohu favorita od otváracieho výkopu. Hneď v 3. minúte sa po chybe hosťujúcej defenzívy dostal v šestnástke do šance Jovič, jeho strelu zneškodnil pohotovým zákrokom Jedlička. Dunajskostredský brankár podržal svoj tím aj pri nasledujúcej vyloženej príležitosti súpera, tentoraz nedovolil skórovať Ricardovi. Tlak Partizanu však neutíchal a v 19. minúte už Jedlička kapituloval, Markovič si prebral loptu na hranici šestnástky a umiestnenou strelou ju poslal k vzdialenejšej žrdi. DAC neustále hrozilo nebezpečenstvo, hlavička Ricarda len tesne minula priestor troch žrdí a tesne pred polčasovou prestávkou sa opäť vyznamenal Jedlička, keď zlikvidoval možnosť Joviča.

Takisto po zmene strán sa hralo najmä na jednu bránku. V 51. minúte obrana Dunajskej Stredy nezachytila prihrávku do pokutového územia, kde si Jovič chystal streleckú pozíciu a v poslednej chvíli sa mu riskantným zákrokom hodil pod nohy Jedlička. Hosťujúci brankár uchránil jednogólové manko aj pri následnej dorážke Pantiča. Belehradčania napriek takmer celozápasovému tlaku nezvýšili svoj náskok, nepochodil Jovič a vzápätí vypálil Uroševič z druhej vlny tesne nad. Jedlička bol v permanencii aj v záverečnej dvadsaťminútovke riadneho hracieho času, poradil si so strelou Natcha k žrdi i následnou dorážkou Ricarda z bezprostrednej blízkosti. Dunajská Streda sa k vyrovnaniu nepriblížila, no vzhľadom na veľké množstvo príležitostí Partizanu uhrala pred domácou odvetou prijateľný výsledok.

Odveta je na programe o týždeň 29. júla o 20.45 h v Dunajskej Strede. Postupujúci si v 3. predkole zmeria sily s víťazom dvojzápasu medzi FK Soči a FK Kešla (prvý zápas 3:0).

Partizan Belehrad - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (1:0)
Gól: 19. Markovič. Rozhodoval: Maae (Dán.), ŽK: Jovič, Miljkovič - Vera, Balič, Taiwo, Brunetti

Partizan: Stojkovič - Miljkovič, Vujačič, Saničanin, Uroševič - Jojič (74. Ščekič), Zdjelar - Markovič (74. Holender), Pantič, Jovič (61. Natcho) - Ricardo (90.+1 Milanovič)

DAC: Jedlička - Vera, Kružliak, Beskorovajnyj, Brunetti, Moumou (61. Ciganiks) - Fábry (60. Nebyla), Schäfer, Balič (75. Njie) - Divkovič (75. Nicolaescu), Taiwo (80. Zuberu)

Antal Németh, tréner DAC: "V úvode zápasu sme spravili niekoľko chýb. Domáci si po nich vytvorili šance, jednu premenili a to im ešte viac zdvihlo sebavedomie. Teší ma, že hráči ukázali snahu vyrovnať. V závere sme boli odvážni, hráči dali najavo, že s výsledkom 1:0 nie sú spokojní."

András Schäfer, stredopoliar DAC: "Dobrý, kvalitný zápas, taký v našej lige často nehrávame. Bola to pre nás výborná skúsenosť. Narazili sme na silného súpera, v úvode nás domáci zatlačili a vyťažili z toho gól. Je dobré, že sme sa dokázali vzchopiť. Budeme sa snažiť, aby to doma vyzeralo inak. Chceme nadviazať na záverečných 30 minút z tohto zápasu, počas ktorých sme na trávniku dominovali."

Viac o téme: Partizan Belehrad Lazar Markovič FC DAC 1904 Dunajská Streda