Totálny prepadák! Plavci sa vrátili domov, žiadajú rezignáciu šéfa zväzu

Poľskí športovci počas slávnostného otvorenia LOH v Tokiu Poľskí športovci počas slávnostného otvorenia LOH v Tokiu Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

TOKIO - Šiesti poľskí plavci sa vrátili z Tokia domov skôr, než sa OH vôbec začali. Ich sny zmarila administratívna chyba, ktorej sa dopustil Poľský plavecký zväz (PZP) pri prihlasovaní športovcov na podujatie.

Z pôvodného zloženia 23 plavcov sa na OH 2020 napokon nezúčastnia Alicja Tchorzová, Bartosz Piszczorowicz, Aleksandra Polanská, Mateusz Chowaniac, Dominika Kossakowská ani Jan Holub. Ako sa totiž ukázalo, iba 17 plavcov z Poľska sa reálne kvalifikovalo do Tokia. "Radosť sa skončila po dvoch dňoch. Venujete päť rokov svojho života a snažíte sa o štart na najdôležitejšej športovej udalosti, vzdáte sa svojho osobného života, práce a rodiny. Výsledkom vašej oddanosti je totálny prepadák. A to všetko pre nesprávnu interpretáciu predpisov," napísala na sociálnej sieti Tchorzová, ktorá sa predtým zúčastnila na dvoch olympijských hrách.

Poškodení športovci vydali vyhlásenie, v ktorom požadujú rezignáciu prezidenta PZP Pawla Slominského. Ten sa za vzniknutú situáciu ospravedlnil: "Chcem vyjadriť veľkú ľútosť, smútok a trpkosť zo situácie súvisiacej s kvalifikáciou našich športovcov na olympijské hry v Tokiu. K takejto situácii nemalo dôjsť a reakcia športovcov, ich emócie a útok na PZP sú pre mňa zrozumiteľné a oprávnené."

Viac o téme: Poľsko Plavci Alicja Tchorzová Bartosz Piszczorowicz Aleksandra Polanská Mateusz Chowaniac Dominika Kossakowská Jan Holub Pawel Slominský
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy