VIDEO Kuriózny úvod v zápase favorita na medailu: Také niečo sa tak často nevidí!

Favorizovaní Nóri na úvod zdolali BrazíliuFavorizovaní Nóri na úvod zdolali Brazíliu Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin

TOKIO - Nórski hádzanári vyhrali v úvodnom zápase olympijského turnaja v Tokiu nad Brazíliou 27:24. Duel A-skupiny mal kuriózny úvod, keď prvý gól padol až štyri sekundy pred dovŕšením piatej minúty. Dali ho Brazílčania, ktorí viedli 5:1 aj 10:6, ale druhý polčas zvládol lepšie favorizovaný škandinávsky tím.

V ďalšom stretnutí skupiny si Francúzi ako obhajcovia strieborných medailí z Ria 2016 poradili s Argentínou 33:27. Siedmimi gólmi k tomu prispel Melvyn Richardson.

V prvom zápase B-skupiny Švédi zdolali Bahrajn tesne 32:31. Štvornásobní strieborní medailisti z OH sa vytrápili, prakticky celý druhý polčas prehrávali o gól či dva a až v závere strhli víťazstvo na svoju stranu.