Vladimír Weiss po triumfe Slovana nad nováčikom z Liptovského Mikuláša: Vieme hrať aj lepšie

Tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš Marek Petruš a v pozadí tréner Slovana Vladimír WeissTréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš Marek Petruš a v pozadí tréner Slovana Vladimír Weiss Zdroj: TASR/Milan Kapusta

POPRAD - Futbalisti úradujúceho majstra Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v 1. kole sezóny 2021/2022 nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:1. Zápas hraný v NTC v Poprade bol pre domácich Liptákov premiérový v najvyššej futbalovej súťaži.

"Gratulujem trénerovi hostí k zaslúženému víťazstvu jeho tímu, pretože ten bol lepší, mal viac gólových šancí. Bol som spokojný so 70 minútami, počas ktorých naše mužstvo pracovalo svedomito. Mrzí ma záverečných 20 minút, počas ktorých sme boli za chyby potrestaní. Myslím si, že ak odstránime nedostatky v defenzíve, tak môžeme byť prínos pre Fortuna ligu," uviedol tréner nováčika z Liptova Marek Petruš po úvodnej prehre Tatrana.

Tréner MFK Tatran Liptovský Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Jeho náprotivok Vladimír Weiss nebol s výkonom vo výrazne pozmenenej zostave hrajúcich belasých celkom spokojný: "Samozrejme, že sme radi, že si odvážame tri body, pretože prvý zápas na ihrisku nováčika býva vždy nepríjemný. To sa aj potvrdilo. Uhrali sme to, čo sme museli. Potrebovali sme aj ušetriť sily hráčov, ktorí hrali v stredajšom pohárovom zápase. Šancu dostali aj hráči z lavičky, ale v Slovane to nie sú hráči z lavičky, ale do konkurencie. Niektorí odohrali veľmi dobrý zápas, niektorí nie, ale to je normálne, keď máte väčší herný výpadok. Výsledok 4:1 so súperom, ktorý sa veľmi snažil, je dobrý. Hráčov som upozorňoval, aby si dali pozor na možnú chybičku a to sa aj stalo pri vyrovnávajúcom góle na 1:1. Potom sme pridali v útočnej fáze a dali sme tri góly. Na úvod je to pre nás dobré víťazstvo, ale vieme hrať aj lepšie."

Vľavo tréner Vladimír Weiss Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Viac o téme: Vladimír Weiss ŠK Slovan Bratislava MFK Tatran Liptovský Mikuláš Marek Petruš
  • Zdroj: TASR, Športky