Incident objímajúcich sa plavkýň neostal v Tokiu bez povšimnutia: MOV reagoval!

Austrálske plavkyne sa tešia po zisku zlatej medaily na 4x 100 m voľným spôsobom na OH2020 v TokiuAustrálske plavkyne sa tešia po zisku zlatej medaily na 4x 100 m voľným spôsobom na OH2020 v Tokiu Zdroj: TASR/AP/Charlie Riedel

TOKIO - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) dôrazne vyzval účastníkov hier v Tokiu na dodržiavanie protiepidemických opatrení. Reagoval na zábery plavkýň, ktoré sa po nedeľnej štafete 4x400 voľným spôsobom na pódiu pre víťazky objímali a navyše bez rúšok.

"Chceme apelovať na všetkých, aby dodržiavali pravidlá. Nie je to dobrovoľné, je to povinnosť. Nielen pre športovcov, ale pre každého. Chápeme, že sú tam emócie a cítime so športovcami, ale žiaľ, museli sme prijať prísne pravidlá," povedal podľa agentúry DPA hovorca MOV Mark Adams.

Prvé štafetové zlato v plaveckom bazéne na olympiáde v Tokiu vybojovali Austrálčanky, ktoré triumfovali v prvom svetovom rekorde hier, ktorý má hodnotu 3:29,69 min. Striebro získali Kanaďanky a bronz Američanky.

Austrálsky olympijský výbor sa svojich reprezentantiek zastal s odkazom na pravidlá podujatia. Tie hovoria, že športovci si smú na pódiu zložiť ochranné masky na 30 sekúnd pre potreby fotografov: "Naše dievčatá sa riadili pokynmi, keď im naznačili, aby si dali dole masky. To je všetko, MOV potvrdil, že nespravili nič zlé."

Viac o téme: Austrália MOV
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy