VIDEO Ešte chvíľu a bude v TOP 10: Casper Ruud získal titul druhý týždeň po sebe

Casper Ruud triumfoval na turnaji ATP v Gstaade
Casper Ruud triumfoval na turnaji ATP v Gstaade Zdroj: SITA/AP/Peter Schneider

GSTAAD - Semifinálový premožiteľ českého tenistu Víta Kopřivu Casper Ruud vyhral turnaj v Gstaade a získal titul na ATP Tour druhý týždeň po sebe. Tretí nasadený Nór porazil v dnešnom finále na švajčiarskej antuke 6:3, 6:2 Francúza Huga Gastona.

Dvadsaťdvaročný Ruud v sobotu v dvoch setoch ukončil životný týždeň Kopřivu, ktorý pri debute v hlavnej súťaži došiel až medzi najlepšie kvarteto. Rozbehnutý rodák z Osla bol podobne suverénny aj vo finále a 155. hráča sveta Gastona porazil za hodinu a pol.

Štrnásty tenista rebríčka Ruud nadviazal na týždeň starý triumf z Bastadu a spoločne s májovým turnajom v Ženeve získal tento rok tretí titul. Prvýkrát zdvihol nad hlavu víťaznú trofej vlani vo februári v Buenos Aires, všetkých šesť jeho finálových účastí prišlo na antuke.