Súboj mladučkých dievčat: Skejtbording patril 13-ročným olympioničkám!

Domáca Japonka Momiji Nišijová sa stala historicky prvou olympijskou víťazkou v skejtbordinguDomáca Japonka Momiji Nišijová sa stala historicky prvou olympijskou víťazkou v skejtbordingu Zdroj: SITA/AP/Ben Curtis

TOKIO - Domáca Japonka Momiji Nišijová sa stala historicky prvou olympijskou víťazkou v skejtbordingu. V premiére tohto športu pod piatimi kruhmi triumfovala len 13-ročná olympionička v disciplíne street. V pondelkovom finále v Tokiu zvíťazila pred Rayssou Lealovou z Brazílie, bronz získala ďalšia Japonka Funa Nakajamová.

V Ariake Sports Parku to bol o cenné kovy najmä súboj mladučkých dievčat. V kvalifikácii pohoreli najväčšie favoritky Pamela Rosová a Leticia Bufoniová z Brazílie, ktoré doplatili na pády, resp. nízku náročnosť predvedených trikov. Nišijová vo veku 13 rokov a 330 dní dosiahla 15,26 bodov, len o 127 dní mladšia Lealová dostala od rozhodcov 14,64 bodov.

Bronz si vybojovala 16-ročná Nakajamová (14,49). Najmladšou olympijskou šampiónkou tak stále zostala skokanka do vody Marjorie Gestringová z USA, ktorá na OH 1936 v Berlíne vyhrala skoky z 3 m dosky vo veku 13 rokov a 268 dní.

V osemčlennom finále mali súťažiace dve 45-sekundové jazdy, v ktorých predviedli päť trikov, najhorší sa škrtal. Nišijová nadviazala na nedeľné zlato krajana Yutu Horigomeho.

skejtbording - výsledky finále disciplíny street: 1. Momiji Nišijová (Jap.) 15,26 bodov, 2. Rayssa Lealová (Braz.) 14,64, 3. Funa Nakajamová (Jap.) 14,49, 4. Alexis Sabloneová (USA) 13,57, 5. Roos Zwetslootová (Hol.) 11,26, 6. Wen-chuej Ceng (Čína) 9,66, 7. Margielyn Didalová (Filip.) 7,52, 8. Aori Nišimurová (Jap.) 6,92
 

Viac o téme: Skejtbording Momiji Nišijová Funa Nakajamová Rayss Lealová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy