Gymnastická veľmoc schmatla zlato: Vo viacboji družstiev triumfovali Rusi

Vo viacboji družstiev triumfovali RusiVo viacboji družstiev triumfovali Rusi Zdroj: SITA/AP/Gregory Bull

TOKIO - Ruskí športoví gymnasti pod hlavičkou ROC triumfovali vo viacboji družstiev na OH v Tokiu. Domáci obhajcovia zlata z Japonska získali tentoraz striebro, bronz si vybojovali Číňania.

Stupne víťazov mali rovnaké zloženie ako pre piatimi rokmi v Riu, no poradie na prvých dvoch miestach si reprezentácie prehodili. Rusi získali vo finále 262,500 bodu a na najvyšší stupeň vystúpili prvýkrát od Atlanty 1996. Svoju formu a tímovú vyrovnanosť potvrdili už v kvalifikácii, keď až trojica z nich sa dostala do prvej desiatky. O vysoké bodové prídely sa v pondelok starali hlavne Artur Dalalojan a Nikita Nagornyj, spoľahlivo ich dopĺňali aj David Beľavskij a Denis Abliazin.

Japonci sa dostali na striebornú pozíciu až po poslednej rotácii zásluhou výbornej zostavy na hrazde od víťaza kvalifikácie Daikiho Hašimota. Číňanov obral o lepší výsledok predovšetkým pád Lin Čchao-pchana na prostných v prvom slede.

Muži - viacboj družstiev, finále: 1. ROC 262,500 bodov (Denis Abliazin, David Beľavskij, Artur Dalalojan, Nikita Nagornyj), 2. Japonsko (Daiki Hašimoto, Kazuma Kaja, Takeru Kitazono, Wataru Tanigawa) 262,397, 3. Čína (Lin Čchao-pchan, Sun Wej, Cou Ťing-jüan, Siao Žuo-tcheng) 261,894, 4. Veľká Británia 255,760, 5. USA, 254,594, 6. Švajčiarsko 250,927, 7. Ukrajina 246,394, 8. Nemecko 238,495

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Rusko Japonsko Čína Gymnastika Artur Dalalojan Nikita Nagornyj David Beľavskij Denis Abliazin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy