Prehratý set ju nepoložil: Benčičová otočila zápas s Krejčíkovou a postúpila do štvrťfinále

Švajčiarska tenistka Belinda BenčičováŠvajčiarska tenistka Belinda Benčičová Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

TOKIO - Japonská tenistka Naomi Osaková sa s účinkovaním na olympijskom turnaji v Tokiu rozlúčila už v osemfinále dvojhry. Nasadená dvojka podľahla za 70 minút Češke Markéte Vondroušovej 1:6, 4:6. Zápas sa hral pod zatiahnutou strechou v tenisovom parku Ariake

Problém s postupom nemala siedma nasadená Španielka Garbine Muguruzová Blancová, ktorá zdolala Alison van Uytvanckovú hladko 6:4, 6:1. V piatom vzájomnom súboji s Belgičankou dosiahla 9. hráčka svetového rebríčka WTA štvrtý triumf.

Deviata nasadená Švajčiarka Belinda Benčičová prehrala prvý set s osmičkou pavúka Barborou Krejčíkovou 1:6. V ďalšom priebehu však na kurte dominovala, súperke dovolila uhrať len päť gemov a postúpila medzi najlepších osem po výsledku 1:6, 6:2, 6:3.

S účinkovaním na turnaji sa v osemfinále rozlúčila piata nasadená Češka Karolína Plíšková, ktorá podľahla Talianke Camile Giorgiovej 4:6, 2:6.