VIDEO Boxer na OH v Tokiu napodobnil škandalózne uhryznutie Tysona: Prekvapivá reakcia súpera!

Youness Baalla verzus David NiykaYouness Baalla verzus David Niyka Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

TOKIO - Marocký boxer Junis Baalla bol diskvalifikovaný po prehratom zápase z olympijského turnaja v Tokiu za to, že sa pokúsil uhryznúť do ucha svojho novozélandského súpera Davida Nyika. Ten sa ho neskôr na sociálnych sieťach zastal.

Frustrovaný Baalla sa dopustil nešportového správania v závere zápasu 3. kola vo váhe do 91 kg za prakticky rozhodnutého stavu v jeho neprospech. Súpera si podržal rukami a s otvorenou pusou zaútočil na jeho pravé ucho, čím pripomenul slávny škandál z profesionálneho boxu, kedy v roku 1997 Mike Tyson skutočne Evanderovi Holyfieldovi časť ušnice odhryzol.

Nyika súperovi včas uhol a vyhral zápas jednomyseľne 5:0 na body. Počas duelu si rozhodcovia Baallov atak nevšimli, ale po zápase Maročana za "neprijateľný čin" diskvalifikovali.

Baalla si následne na sociálnych sieťach posťažoval, že ho novozélandskí fanúšikovia zasypávajú nenávistnými správami, až sa ho musel jeho súper zastať. "V bitke z ľudí vychádza to najlepšie aj najhoršie. Je to súčasť športu. Svojho súpera si vážim a chápem jeho frustráciu. Prosím, nepíšte mu, pokiaľ mu nemáte čo povedať pozitívneho," napísal Nyika na sociálnej sieti.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Youness Baalla David Niyka
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy